تزریق واکسن کرونا در استان از کشور عقب نیست

یاسوج- ایرنا- استاندار کهکیلویه و بویراحمد گفت: در تزریق واکسن کرونا از کشور عقب نیستیم و عملکرد ما در حوزه واکسیناسیون کرونا در استان نسبت به استان های دیگر در مجموع رضایت بخش است.

به گزارش ایرنا، حسین کلانتری روز چهارشنبه در نشست واکسیناسیون در یاسوج اظهار داشت: واکسن ها در چهار مرحله به استان ارسال شده است.

 وی افزود: تاکنون ۱۳ هزار و ۵۴۶ دوز واکسن وارد استان شده که از این میزان ۷ هزار و ۲۰۷ دوز آن تزریق شده است.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: کار واکسیناسیون کادر بهداشت و درمان و مابقی گروه های هدف در دست انجام است و طبق سند ملی به گروه های مشخص شده واکسن تزریق می شود.

کلانتری تاکید کرد: خارج از چارچوب سند ملی هیچ مقامی حق دریافت واکسن ندارد و تاکنون در این باره موردی از تخلف مشاهده نشده است.

وی ادامه داد: فرآیند واکسیناسیون باید شفاف سازی و به اطلاع مردم رسانده شود تا در این باره دغدغه ای نداشته باشند.

استاندار کهکیلویه و بویراحمد ابراز داشت: درخواست واکسن کرونا افزون بر سهمیه استان به وزیر بهداشت ارائه شده و برای سرعت بخشی به واکسیناسیون در استان از هیچ اقدامی دریغ نخواهیم کرد.

کلانتری عنوان کرد: طبق پیش بینی ها تا پایان سال واکسیناسیون تمامی افراد صورت می گیرد ومردم باید در این چند ماه بیش از گذشته در رعایت پروتکل ها بکوشند تا تزریق واکسیناسیون برای همه انجام گیرد.

وی بیان کرد: همچنین خواهان راه اندازی دو آزمایشگاه سلولی و مولکولی دیگر برای در شهرستان های گرمسیری استان هستیم و مقدمات کار و نامه نگاری ها به وزارت بهداشت انجام شده است.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: به دنبال سرعت کار در نمونه گیری های کرونا هستیم تا از طریق آن بیمار یابی فعال تر و به موقع پیشگیری ها انجام شود.

کلانتری ابراز داشت: درصد کشندگی کرونا در کشور ۳.۱ و در استان ۱.۱ درصد است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =