ایران و پاکستان تفاهمنامه توسعه تجارت مرزی امضا می‌کنند

اسلام‌آباد - ایرنا - وزارت امور خارجه پاکستان اعلام کرد: همزمان با سفر وزیر امور خارجه این کشور به جمهوری اسلامی ایران، دو کشور تفاهمنامه توسعه تجارت و گشایش گذرگاه‌های مرزی را امضا می‌کنند.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از روابط عمومی وزارت امور خارجه پاکستان، «شاه محمود قریشی» که هم اکنون در تهران بسر می‌برد قرار است امروز با رئیس جمهوری،  وزیر امور خارجه و رئیس مجلس کشورمان دیدار کند.

در اطلاعیه وزارت امور خارجه پاکستان آمده است: تفاهمنامه توسعه تجارت مرزی و تاسیس گذرگاه‌های مشترک نیز در طول این سفر میان هیات‌های ایران و پاکستان امضا می‌شود.

به نقل از این اطلاعیه، سفر کنونی وزیر امور خارجه پاکستان به ایران گامی بلند در جهت تقویت روابط و تجارت دوجانبه به ویژه تلاش‌ها برای پایداری صلح و ثبات منطقه‌ای بسیار حائز اهمیت تلقی می‌شود.

شاه محمود قریشی و اعضای هیات پاکستانی قرار است فردا پنجشنبه با حضور در شهر "مشهد مقدس" به زیارت بارگاه ملکوتی حضرت ثامن الحجج امام علی ابن موسی الرضا (ع) نیز مشرف شوند.

همزمان با این سفر، سومین گذرگاه مرزی مشترک با جمهوری اسلامی ایران در منطقه مند (پاکستان) و پیشین (ایران) ساعاتی پیش با حضور مقامات ارشد دو کشور افتتاح شد.

این سومین سفر وزیر امور خارجه پاکستان به ایران در طول ۳ سال گذشته است. قریشی در سوم دیماه ۹۷ و ۲۱ دیماه ۱۳۹۸ دو سفر رسمی به ایران داشت. وی در آخرین سفر خود ضمن حضور در مشهد مقدس و پس از زیارت بارگاه مطهر حضرت امام رضا (ع) به تهران رفت و سپس دیدارهای مهمی با حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهوری و محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان انجام داد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha