۱۴۳ پاکبان بوکانی در نوبت تزریق واکسن کرونا قرار دارند

مهاباد- ایرنا- سرپرست مرکز بهداشت بوکان گفت: نخستین مرحله از واکسیناسیون ۱۴۳ پاکبان شهرداری بوکان و سیمینه در برابر کرونا در این شهرستان آغاز شد.

رحیم سلطانی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در نخستین مرحله از واکسیناسیون کرونا ، ۴۱ نفر از نیروهای پاکبانی شهرداری بوکان و سیمینه این واکسن را دریافت کردند و در مراحل بعدی و طی روزهای آینده نیز مابقی پاکبانان این شهر واکسینه خواهند شد.

وی با بیان اینکه در مرحله نخست ۴۴ دوز واکسن به شهرستان اختصاص یافت، ادامه داد: از مجموع این تعداد دوز اختصاص یافته برای ۴۱ نفر تزریق انجام شد و به سه نفر دیگر که یکی از آنها در محل کار حضور نداشت و ۲ نفر دیگر نیز مشکوک به کرونا بودند واکسن تزریق نشد.

سرپرست مرکز بهداشت بوکان گفت: از سوی شهرداری های ۲ شهر بوکان و سیمینه ۱۴۳ نفر معرفی شده اند که ۶ نفر از آنها مربوط به شهر سیمینه و مابقی مربوط به شهرداری بوکان هستند.

وی اضافه کرد: در موضوع تزریق واکسن به پاکبانان، اولویت با کارگرانی است که بیماری زمینه‌ای داشته و یا مسن‌تر از بقیه هستند .

سلطانی گفت: این گروه، آسیب پذیرترین قشر در معرض ابتلا به این بیماری هستند و در صورت بی توجهی به امر واکسیناسیون می توانند انتقال دهنده ویروس به دیگران به ویژه خانواده‌های خود باشند.

وی اظهار داشت: پاکبانان شهرداری بطور مستقیم با زباله به ویژه ماسک های رها شده در معابر و خیابان های شهری سرو کار دارند و جمع آوری آنها آلودگی هایی دارد و بر این مبنا تزریق واکسن کرونا برای ایمن سازی اهمیت بسزایی دارد.

بوکان با ۲۵۸ هزار نفر در جنوب آذربایجان‌غربی قرار دارد و در حال حاضر در وضعیت قرمز از لحاظ کرونا قرار دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =