سپاه مجموعه‌ای برای مقاومت و مجاهدت است

شهرکرد -ایرنا- سپاه قمر بنی‌هاشم(ع) چهارمحال و بختیاری در بیانیه‌ای به مناسبت سالروز تاسیس تاکید کرد: سپاه مجموعه‌ای برای مقاومت و مجاهدت است و نیروهای مسلح همچون حصارهای مستحکمی از کشور و ملت‌شان حراست می‌کنند.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا به نقل از روابط عمومی سپاه استان، در این پیام که به مناسبت دوم اردیبهشت‌ماه سالروز تاسیس سپاه پاسداران صادره شده، آمده است: یکی از بخش‌های مهم کارنامه‌ سپاه به تعبیر مقام معظم رهبری، انقلابی زیستن و انقلابی ماندن است که مهمترین بخش کارنامه سپاه است.

در این بیانیه تاکید شده است:سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در آخرین روزهای سال۱۳۵۷ با تدابیر حکیمانه حضرت امام خمینی (ره) تاسیس و شورای انقلاب آن را در دوم اردیبهشت۵۸ تصویب کرد تا ایستادگی در برابر توطئه‌های ابرقدرت‌های شرق و غرب را سرلوحه کار خود قرار داده و عزت و افتخار حسینی را بیش از پیش نصیب ملت غیور ایران کند.

در این بیانیه تاکید شده  است:سپاه پاسداران هنگامی تولد یافت که انقلاب اسلامی با انواع توطئه‌ها و شرارت‌های داخلی گروهک‌ها با حمایت همه جانبه دشمنان روبرو بود و کارنامه درخشان این نهاد انقلابی، جمله زیبای حضرت امام خمینی(ره) را به دنبال داشت که فرمودند: "اگر سپاه نبود، کشور هم نبود".

در ادامه این بیانیه آمده است: فرمایشات مسئولیت‌آور بنیانگذار انقلاب و فرمانده معظم کل قوا، درباره سپاه و تاکیدهای امامین انقلاب بر بقا و تقویت آن، گویای اعتقاد و اعتماد عمیق ایشان به این نهاد انقلابی است. 

این بیانیه می‌افزاید: به تعبیر زیبای رهبر فرزانه انقلاب حضرت آیت‌الله خامنه‌ای آیه شریفه "وَ اَعِدّوا لَهُم مَا استَطَعتُم مِن قُوَّةٍ وَ مِن رِباطِ الخَیلِ تُرهِبونَ بِه عَدُوَّ اللهِ وَ عَدُوَّکُم"، به‌عنوان یک درس دائمی جلوی چشم سپاه وجود دارد و امتداد عمق راهبردی از واجب‌ترین واجبات کشور است که سپاه به‌ عنوان پاسدار انقلاب باید در راستای تحقق این هدف والا بکوشد و مکر دشمنان علیه جمهوری اسلامی ایران را به خود آنها بازگرداند.

در این بیانیه آمده است: علی‌رغم فتنه انگیزی دشمنان انقلاب اسلامی علیه نهاد انقلابی سپاه، مواجهه با دشمن در عرصه‌های مختلف، علمی، نظامی، عملیاتی، سیاسی ، فرهنگی  بدون درنظر گرفتن مرزهای جغرافیایی و زمان و مکان خاص، رسالت سپاه محسوب می‌شود و در ۴۲ سال گذشته از عمر با برکت انقلاب، کارنامه درخشان این نهاد گویای این واقعیت است.

بیانیه مذکور ادامه داده است: محبوبیت نیروهای مسلح در جمهوری اسلامی اعم از سپاه، ارتش، نیروی انتظامی و بسیج ده‌ها میلیونی، ریشه در اعتقادات فرزندان خدوم ملت دارد که با دلسوزی تمام خود را در میدان‌های مختلف نظامی، سازندگی، اقتصاد مقاومتی، دفاع از امنیت و سلامت، وقف مردم کردند.

در ادامه این بیانیه آمده است: یکی از بخش‌های مهم کارنامه‌ی سپاه به تعبیر مقام معظم رهبری، انقلابی زیستن و انقلابی ماندن سپاه است، یعنی حوادث، جریانات نتوانست این تشکیلات مستحکم و قوی‌بنیه را از مسیر اصلی و درست، به بهانه‌ی اینکه دنیا تغییر کرده، زندگی تغییر کرده، منحرف کند.

این بیانیه ادامه می دهد: سپاه مجموعه‌ای برای مقاومت و مجاهدت است و جوانمردانی که در نیروهای مسلح همچون حصارهای مستحکمی از کشور و ملتشان حراست می‌کنند، چهره‌های زیباتری از عزت و افتخارات ملی را به نمایش می‌گذارند و فهرست بلندی از افتخارات و تجارب و نوآوری‌های نظامی و فنی و نیز مجموعه‌ای از نیروهای مخلص و متعهد و کارآمد و حزب‌اللهی در اختیار این نهاد انقلابی است.

در ادامه آمده است:پاسداری از انقلاب پیش رونده و پیش برنده بدون محافظه‌کاری هویت سپاه را تشکیل می‌دهد و ما پاسداران سپاه قمربنی هاشم(ع) چهارمحال و بختیاری در سالروز تشکیل این نهاد انقلابی در لبیک به فرمان امام خامنه‌ای که به مناسبت روز پاسدار بیان فرمودند، اعلام می‌داریم، با قدرت به فعالیت‌های شایسته خود ادامه داده و برای جانفشانی در میدان‌های مختلف که نیاز انقلاب اسلامی است، تا آخرین نفس و قطره خون خود در میدان حاضریم.

در پایان از آحاد ملت بزرگ ایران بویژه مردم ولایتمدار استان چهارمحال و بختیاری می‌خواهیم در انتخابات باشکوه خردادماه ۱۴۰۰ با عزم راسخ برگ زرین دیگری را در تاریخ انقلاب رقم‌زده و حماسه حضور پرشوری را با انتخاب شایستگانی برای سکانداری دستگاه اجرایی کشور خلق کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha