پارسال ۵۳ میلیارد ریال برای تکمیل واحدهای مسکونی نیمه تمام پرداخت شد

زنجان - ایرنا - مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان گفت: پارسال ۹۵۰ فقره تسهیلات بلاعوض جهت تکمیل واحدهای مسکونی نیمه تمام روستایی با اعتباری بالغ بر ۵۳ میلیارد ریال از محل حساب ۱۰۰ حضرت امام (ره) در استان پرداخت شده است.

رضا خواجه ای روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اقدامات انجام گرفته از محل کمک ها به حساب ۱۰۰ حضرت امام (ره) افزود: بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی(ره) در سال‌های نخستین پیروزی انقلاب اسلامی ایران اقدام به تأسیس نهادهای انقلابی کردند که فلسفه اصلی تأسیس این نهادها در راستای ترویج و گسترش ارزش‌های اسلامی در سطح جامعه بود.

وی اظهار داشت: در این راستا بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و حساب ۱۰۰ امام (ره) به عنوان اولین نهاد سازندگی در کشور در جهت رفع مشکل مسکن محرومان افتتاح و تاسیس شد.

این مسوول، با بیان اینکه هدف امام (ره) از افتتاح حساب ۱۰۰، تامین مسکن محرومین و استفاده از ظرفیت و مشارکت مردم در این امر پسندیده بود، ادامه داد: در زمان حاضر نیز عموم مردم می توانند کمک های نقدی خود را برای ساخت مسکن محرومین از طریق شماره حساب ۰۱۱۰۰۱۱۰۰۱۰۰۵ نزد بانک ملی واریز کنند.  

وی رسالت اصلی این نهاد انقلابی را خدمت به محرومین عنوان و اظهار داشت: این نهاد انقلابی با روحیه جهادی و انقلابی گونه و با بهره‌گیری از حداقل امکانات خدمات بسیار خوبی را در حوزه‌های مختلف عمرانی به کشور ارائه کرده است. 

خواجه ای خواستار مشارکت بیشتر خیرین در ساخت مسکن برای اقشار ضعیف و کم درآمد استان و همچنین تقویت حساب ۱۰۰ امام(ره) شد و  افزود: امیدواریم با گسترش فعالیت انجمن خیرین مسکن‌ساز شاهد حضور بیشتر افراد خیر و نیکوکار در ساخت مسکن محرومان استان باشیم.

وی خاطرنشان کرد: کمک به تامین مسکن محرومین در قالب ساخت، خرید و اجاره به تعداد ۲۰۰ مورد با اعتبار پنج میلیارد ریال، اجرای طرح ویژه ساخت مسکن محرومین روستایی به تعداد ۶ واحد مسکونی با اعتبار بیش از سه میلیارد ریال، کمک به تامین زمین برای ساخت سه واحد مسکونی برای خانوارهای دارای حداقل ۲ عضو معلول با اعتبار ۶ میلیارد ریال و ارائه کمک های نقدی به مسکن محرومان به تعداد ۲۰ واحد با اعتبار ۲ میلیارد ریال از برخی خدمات این حوزه محسوب می‌شود. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha