امیدآفرینی رمز مشارکت حداکثری در انتخابات است

نوشهر - ایرنا - استاد علوم سیاسی دانشگاه آزاد اسلامی نوشهر با تاکید بر پرهیز از سیاه‌نمایی از دستاوردهای دولت و نظام ، گفت :‌ گفتمان امیدآفرین و ارائه برنامه‌های واقع‌گرایانه از سوی نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری باعث مشارکت بیش از پیش و حضور گسترده مردم در پای صندوق‌های رای می‌شود.

ناصر حسین زاده قاضی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود : نامزدهای انتخابات نباید با سیاه نمایی و ایجاد جو ناامیدی در جامعه دستاوردهای گوناگون چهل سال انقلاب اسلامی و عملکرد دولت ها را غیر منصفانه نقد کنند ، ولی می توانند با ارائه برنامه های منطقی و واقعگرایانه علاوه بر نقد منصفانه عملکرد دولت ، راه کارهای مناسبی را برای موفقیت برنامه های دست نیافته دولت های قبل ارائه دهند.

وی توضیح داد : همه نامزدهای انتخابات قطعا با شناخت از مشکلات جامعه کنونی وارد عرصه رقابت انتخاباتی می شوند و باید برنامه ها و راهکارهایی برای برون رفت از مشکلات جامعه ارائه دهند تا علاوه بر افزایش میزان مشارکت ، خودشان هم پس از انتخابات بتوانند برنامه های خودشان را اجرایی کنند.

این استاد دانشگاه آزاد اسلامی نوشهر، انتخابات امسال را انتخاباتی سرنوشت ‌ساز و مهم دانست و اظهار داشت : مردم برای ایجاد تحولی بزرگ در سرنوشت خویش باید با حضور پررنگ در پای صندوق رای ، نامزدی با برنامه کارآمد و مطلوب برای رفع مشکلات جامعه انتخاب کنند.

وی ادامه داد : میزان مشارکت مردم در این انتخابات بر روحیه و عملکرد دوستان و دشمنان اثر گذار خواهد بود و قطعا مشارکت بالای مردم در پای صندوق رای موجب خوشحالی مردم و پابندی آنان به آرمان های امام، شهدا و رهبری خواهد شد ضمن اینکه حضور رئیس جمهوری منتخب با پشتوانه بالای آرای مردمی در عرصه های بین المللی ، قدرتمند خواهد بود.

حسین زاده قاضی تصریح کرد : یکی از برنامه ها و اولویت های مهم نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری باید بهبود وضعیت معیشت مردم باشد و دولت آینده باید با جدیت در جهت مبارزه با فساد ، رانت و از بین بردن تبعیض و افزایش درآمدها و رونق اقتصادی و به تبع آن اشتغالزایی فعالیت کند.

شناسنامه سفید از مهر انتخابات افتخار ندارد

استاد علوم سیاسی دانشگاه آزاد نوشهر نظام جمهوری اسلامی را برگرفته از آرا و خواست مردم دانست و گفت : در شرایطی که شیوع ویروس کرونا و مشکلات اقتصادی بر اثر تحریم های ناجوانمردانه دولت های غربی بر کشور ما اعمال شده ، حضور پر رنگ مردم در این دوره از انتخابات باعث حفظ اقتدار نظام در کارزار سیاسی جهان خواهد شد.

وی به وظایف جریان های سیاسی، فعالان عرصه رقابت و ستاد فعالیت های انتخاباتی برای حضور حداکثری مردم اشاره کرد و افزود : آنها با رفتار ،گفتار شفاف و صادقانه و به دور از رفتارهای احساسی، ایجاد فضای تقابل و شعارهای انحرافی در فضای انتخابات فعالیت کنند.

حسین زاده همچنین از مردم خواست در انتخابات که وظیفه ملی، دینی و انقلابی است حضور پررنگ داشته باشند و از روی شناخت و مسئولیت پذیری فردی با کفایت ، مدیر ، اهل مشاوره و کار کارشناسی، با اعتماد بنفس ، شجاع ، صادق و خداترس و انقلابی که بتواند در شرایط بحرانی و سخت نیز تصمیم های جدی و اجرایی به دور از ملاحظات شخصی، خانوادگی و حزبی را در راستای صلابت کشور بگیرد انتخاب کنند.

عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی نوشهر بخش مهمی از مشکلات موجود در کشور را محصول انتخاب گذشته مردم در حوزه قانون گذاری و اجرایی در کشور دانست و افزود : کارآمدی و یا عدم موفقیت دولت ها در حوزه های مختلف محصول تصمیم گیری تمامی افراد جامعه است.

وی ادامه داد: آنهایی که موافق بودند اگر انتخاب مطلوبی نداشته اند باید پاسخگو تصمیمی باشند که امروز نتیجه آن مورد رضایت مردم نبوده و نتوانسته شعار هایی را که در انتخابات داده  را اجرایی کند و آنهایی که مخالف افراد انتخاب شده هستند باید با آگاهی بخشی تلاش بیشتر می کردند تا یک گزینه مطلوب تر و کارآمدتر در عرصه حکومت و حاکمیت قرار می گرفت.

استاد دانشگاه اظهار داشت : مردم باید بدانند که افتخار به شناسنامه سفید و بی تفاوتی به حضور در پای صندوق های رای، بی تفاوتی به آینده فرزندان و کشور است و افرادی که رای ندهند نقشی در تعیین سرنوشت خود و کشورش نداشته و نمی تواند انتقاد کند که چرا کشور دچار آسیب و مشکل شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha