۱ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۱۰:۰۵
کد خبرنگار: 3146
کد خبر: 84303759
۰ نفر

برچسب‌ها

۲ هزار و ۷۳۲ تست سریع کرونا در شهرستان فراهان انجام شد

اراک - ایرنا - مدیر شبکه بهداشت شهرستان فراهان گفت: ۲ هزار و ۷۳۲ تست سریع کرونا در راستای قالب طرح شهید سلیمانی از بیماران مشکوک به کووید ۱۹ در این شهرستان انجام شده که نتیجه ۲۳۴ تست مثبت بوده است.

دکتر «محمدرضا حجتی» روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود:  ۸۳۹‌ مورد از این تست‌های سریع  فروردین ماه امسال انجام شده که نتیجه ۲۰۷ نمونه مثبت بوده است.
وی بیان کرد: طرح شهید سلیمانی از آذرماه پارسال اجرایی شد و از یک‌هزار و ۸۲۲ نمونه تست ( PCR) انجام شده در این مدت نتیجه تست ۴۰۷ بیماران فراهانی مشکوک به کووید ۱۹ مثبت اعلام شد.
مدیر شبکه بهداشت شهرستان فراهان تاکید کرد: ۳۶۳ مورد از آزمایش تشخیصی کرونا (PCR) امسال بوده که ۲۵۳ نمونه مثبت گزارش شده است.
دکتر حجتی اشاره کرد: وضعیت شهرستان فراهاندر رنگ‌بندی کرونایی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی قرمز است و در هفته‌های اخیر میزان مراجعه به مراکز درمانی داخلی و تخصصی و درمانگاه‌های شهری و روستایی رو به افزایش دارد که این وضعیت نگران کننده است.

وی بیان داشت:  ظرفیت ۲۰ تخت بیمارستان شهرستان فراهان تکمیل شده و با توجه به افزایش مراجعات بیماران کووید ۱۹  هفت تخت اکسترا آماده شد  که برای سه تخت آن بیمار پذیرش شده است.
مدیر شبکه بهداشت شهرستان فراهان ادامه داد: وضعیت فراهان در موج چهارم کرونا مناسب نیست و انتظار می‌رود که مردم نسبت به رعایت پروتکل‌های بهداشتی بیشتر  پایبند باشند و چنانچه علایم سرماخوردگی دارند در اسرع وقت به مراکز درمانی و پزشک مراجعه کنند و با قرنطینه خانگی از اشاعه بیشتر ویروس کرونا جلوگیری کنند.
دکتر حجتی تصریح کرد:مراجعه دیرهنگام و یا کتمان کووید ۱۹ تنها موجب درگیر شدن افراد دیگر و وخامت حال بیمار مبتلا است و با توجه به سرعت بالا شیوع و شدت زیاد بیماری کووید ۱۹ با سویه انگلیسی همه باید این توصیه‌ها را جدی بگیرند.
وی ادامه داد: بیشتر بیماران کووید ۱۹ بدحال در گروه سنی بالای ۵۰ سال و با بیماری زمینه‌ای هستند و برخی بیماران نیز با سطح اکسیژن پایین خون و درگیری بالای ریه مراجعه به مراکز درمانی دارند که دیگر فرصت طلایی برای درمان از دست رفته است.
مدیر شبکه بهداشت شهرستان فراهان با بیان اینکه محدودیت تخت‌های بیمارستانی در تمام دنیا مطرح است، گفت: با تدابیر اندیشیده شده اکنون در بیمارستان فراهان مشکل دارو و تجهیزات وجود ندارد اما، شمار تخت‌های بستری با بیماران نیازمند به خدمات درمانی بیمارستانی تناسب ندارد.
دکتر حجتی عنوان کرد: در شهرستان فراهان تعامل مناسبی میان متولیان سلامت و مسئولان سپاه شهرستان، فرمانداری و شهرداری وجود دارد و اجرای طرح شهید سلیمانی توانسته  برای رفع مشکلات حوزه بهداشت و درمان شهرستان کمک کننده باشد.

شهرستان فراهان به مرکزیت شهر فرمهین بالغ بر ۵۰ هزار نفر جمعیت دارد و در ۴۵ کیلومتری شمال اراک (مرکز استان مرکزی ) واقع شده است .

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha