خبرهای کوتاه چهارمحال و بختیاری

شهرکرد- ایرنا- ارسال ۳۰۰ اثر به جشنواره شاهنامه خوانی و تداوم واکسیناسیون جانبازان از جمله خبرهای کوتاه چهارمحال و بختیاری در روز اول اردی‌بهشت‌ماه سال۹۹است

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان لردگان با اشاره به ارسال ۳۰۰ اثر به دبیرخانه دوازدهمین جشنواره شاهنامه‌خوانی و نقالی مناطق زاگرس‌نشین گفت: نفرات برتر این جشنواره ۲۵ اردیبهشت ماه پس از داوری معرفی می‌شوند.

سید معصومه موسوی روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: داروی و همچنین برگزاری جشنواره و معرفی نفرات برتر در صورت وجود شرایط کنونی شیوع کرونا، در فضای مجازی برگزار می‌شود.

وی با اشاره به اینکه فراخوان این جشنواره بمهن‌ماه سال‌گذشته ابلاغ شد، گفت: ۳۰ فرودین ماه آخرین روز ارسال آثار به دبیرخانه این جشنواره بود.

وی اظهار داشت: آثار ارسال شده به دبیرخانه در ۲ بخش شاهنامه‌خوانی و نقالی در رده‌های سنی مختلف و از ۱۱ استان زاگرس‌نشین به صورت صوتی و تصویری به مدت ۱۰ دقیقه و در قالب یک قطعه در بخش‌های حماسی و پندها ارسال شده است.

به گفته وی، در بخش شاهنامه‌خوانی در ۲ گروه سنی زیر ۲۵ سال و بالای ۲۵ سال برگزار و بخش نقالی در چهار رده سنی زیر ۱۰ سال، ۱۱ تا ۱۶ سال، ۱۷ تا ۲۴ سال و بالای ۲۵ سال برگزار می‌شود.

به گزارش ایرنا،شهرستان لردگان در فاصله ۱۶۰ کیلومتری مرکز چهارمحال و بختیاری واقع شده است.

مرحله دوم واکسیناسیون ۴۰۰ جانباز در چهارمحال و بختیاری آغاز شد 

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران چهارمحال و بختیاری از آغاز اجرای مرحله دوم واکسیناسیون ۴۰۰ جانباز در استان خبر داد و گفت: در این مرحله ۴۰۰ جانباز ۵۰ تا ۷۰ درصد و جانبازان شیمیایی با شرایط متوسط واکسیناسیون می‌شوند.

فریبرز نجفی افزود: در مرحله نخست واکسیناسیون ۹۵ نفر والدین سه شهید و همچنین ۲ شهید، جانبازان ویلچری، جانبازان با شرایط حاد شیمیایی و تعدادی از جانبازان ۷۰ درصد واکسینه شدند.

وی اظهار داشت: با رایزنی‌های انجام‌شده درصدد دریافت واکسن برای مابقی جامعه ایثارگری هستیم که به محض وصول این واکسیناسیون نیز انجام خواهد شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =