۱ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۹:۴۶
کد خبرنگار: 1203
کد خبر: 84303752
۰ نفر

برچسب‌ها

آغاز اردوی المپیکی تیم ملی کشتی فرنگی

تهران - ایرنا - هشتمین مرحله از اردوی تیم ملی کشتی فرنگی در راه بازی‌های المپیک توکیو طی روزهای اول تا دوازدهم اردیبهشت برگزار می‌شود.

به گزارش ایرنا، رقابت‌های کشتی گزینشی المپیک در قاره آسیا روزهای ۲۰ الی ۲۲ فروردین در شهر آلماتی کشور قزاقستان برگزار شد که «محمدرضا گرایی» و «محمدهادی ساروی» در اوزان ۶۷ و ۹۷ کیلوگرم با حضور در دیدار فینال سهمیه المپیک توکیو را بدست آوردند. «حسین نوری» در وزن ۸۷ کیلوگرم سهمیه المپیک نگرفت تا تعداد سهمیه‌های المپیکی کشتی فرنگی به ۵ برسد.

آن دسته از کشتی‌گیرانی که در گزینشی قاره‌ای موفق به کسب سهمیه المپیک نشوند،  برای گرفتن سهمیه المپیک باید در پیکارهای گزینشی المپیک که در سطح جهانی اردیبهشت ماه در صوفیه بلغارستان (۶ تا ۹ مه) برگزار می‌شود، حضور خواهند یافت.  برهمین اساس نماینده کشورمان این فرصت را دارد تا در بلغارستان برای کسب سهمیه المپیک به مصاف حریفان برود. روسیه نیز در وزن ۸۷ کیلوگرم سهمیه نگرفته است.

پیش از این  «علیرضا نجاتی»، «محمدعلی گرایی» و «امیر قاسمی منجزی» در پیکارهای جهانی سال ۲۰۱۹ موفق به کسب سهمیه المپیک در وزن‌های ۶۰، ۷۷ و ۱۳۰ کیلوگرم شده بودند.

همچنین سی و یکمین رقابت‌های کشتی فرنگی قهرمانی آسیا روزهای ۲۴ و ۲۵ فروردین ماه در شهر آلماتی قزاقستان برگزار شد و در پایان تیم ایران با ۴ مدال طلا، ۲ مدال نقره و ۳ برنز و کسب ۱۹۴ امتیاز با اقتدار قهرمان شد. در پایان این مسابقات تیم ایران توسط «پژمان پشتام»، «ناصر علیزاده»، «مهدی بالی» و «علی‌اکبر یوسفی» در اوزان ۷۷، ۸۷، ۹۷ و ۱۳۰ کیلوگرم به مدال طلا، «مهدی محسن‌نژاد» و «میثم دلخانی» در اوزان ۶۰ و ۶۳ کیلوگرم به مدال نقره و «پویا دادمرز»، «حسین اسدی» و «امین کاویانی‌نژاد» در اوزان ۵۵، ۶۷ و ۷۲ کیلوگرم به مدال برنز دست یافت.

تیم ملی کشتی فرنگی پیش از پشت سر گذاشتن ۲ تورنمنت آسیایی حال قرار است هشتمین مرحله از اردوی خود را روزهای اول تا ۱۲ اردیبهشت ماه در خانه کشتی شهید «ابراهیم هادی» برگزار کند.

اسامی نفرات دعوت شده به این اردو به شرح زیر است:

۵۵ کیلوگرم: پویا دادمرز (خوزستان)، سجاد عباس‌پور (مازندران) و امید آرامی (سیستان و بلوچستان)
۶۰ کیلوگرم: علیرضا نجاتی (قم)، مهدی محسن‌نژاد (خوزستان) و پویا ناصرپور (خوزستان)
۶۳ کیلوگرم: میثم دلخانی (فارس)، آرمین محب‌ثابت (تهران) و مهرداد مردانی (خوزستان)
۶۷ کیلوگرم: محمدرضا گرایی (فارس)، حسین اسدی (خوزستان) و محمدجواد رضایی (قم)
۷۲ کیلوگرم: علی ارسلان (مازندران) و محمدرضا مختاری (فارس)
۷۷ کیلوگرم: محمدعلی گرایی (فارس)، پژمان پشتام (تهران) و امین کاویانی‌نژاد (خوزستان)
۸۲ کیلوگرم: علی موسی‌زاده (تهران)
۸۷ کیلوگرم: حسین نوری (البرز)، رامین طاهری (خوزستان)، ناصر علیزاده (مازندران) و مهدی فلاح (تهران)
۹۷ کیلوگرم: محمدهادی ساروی (مازندران) و مهدی بالی (مازندران)
۱۳۰ کیلوگرم: امیر قاسمی منجزی (خوزستان)، امین میرزازاده (خوزستان)، علی‌اکبر یوسفی (مازندران) و پارسا نظری (فارس)
کادر فنی: محمد بنا (سرمربی)،  رسول جزینی، بهروز حضرتی‌پور،  لقمان رضایی، حبیب اخلاقی،  عادل بالی‌تبار (مربیان)،  فرشاد علیزاده (سرمربی تیم ملی زیر ۲۳ سال)، دکتر رامین امیرساسان (متخصص تغذیه)، دکتر تورج ملک محمدی (پزشک).

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 15 =