۱ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۹:۲۶
کد خبرنگار: 1414
کد خبر: 84303715
۰ نفر

برچسب‌ها

۲۵هزار نفر در استان اردبیل قرنطینه خانگی شدند

اردبیل-ایرنا-استاندار اردبیل گفت: در پیک چهارم کرونا ۵۸۹نفر در بیمارستان های استان بستری هستند و بیش از ۲۵هزار نفر دارای تست مثبت کرونایی و وضعیت مشکوک در خانه‌های خود قرنطینه شدند.

به گزارش ایرنا، اکبر بهنامجو روز چهارشنبه در جلسه ستاد مدیریت کنترل بیماری کرونا اظهار کرد: متاسفانه جهش کرونا در سطح استان افزایش یافته و طبق آمار تنها در شهرستان اردبیل بیش از ۱۸هزار نفر دارای تست مثبت یا مشکوک مبتلا به ویروس کرونا وجود دارد و با هماهنگی مراکز بهداشتی و پایگاه های سلامت تحت مراقبت خانگی قرار گرفته اند.
وی با بیان اینکه مدیریت قرنطینه در خانه‌ها یکی از ضروریات است افزود:برای کاهش میزان مبتلایان و قطع زنجیره کرونا باید کیفیت زندگی افرادی که در خانه‌های خود بستری هستند بهبود یابد و روزانه از طریق مراکز بهداشتی و اعضای پایگاه‌های مقاومت وضعیت آنها پیگیری شود.
استاندار اردبیل با اشاره به اینکه صدا و سیما و دیگر رسانه‌های گروهی باید در آموزش مراقبت‌های قرنطینه‌ای خانواده‌ها کمک کنند گفت: صدا سیمای مرکز اردبیل و رسانه‌های استان در آموزش چگونگی مراقبت از افراد قرنطینه شده فیلم‌هایی تهیه کرده‌اند که نحوه مراقبت آموزش داده شود تا از اپیدمی این ویروس بشکل خانوادگی جلوگیری شود.
وی با اشاره به اینکه بیشترین مبتلا شدگان در سطح شهرستان اردبیل مستقر هستند گفت: برای رسیدگی به وضعیت این افراد در ۳۵۰ پایگاه محلی هرکدام پنج نفر جهت پیگیری وضعیت افراد در خانه‌ها و تحویل بسته‌های معیشتی همچنین در صورت نیاز انتقال افراد به بیمارستان‌ها انتخاب می‌شوند تا هر روز از وضعیت قرنطینه شده‌ها اطلاع کامل داشته باشند و افراد جدید را نیز در محلات شناسایی کنند.
بهنامجو با تاکید بر اینکه تنها راه مقابله با این ویروس قطع زنجیره آن است افزود: علاوه بر کارکنان دولت ، مسوولان و کادر پزشکی که باید در کار خود جدی باشند مردم نیز باید با احساس مسوولیت بیشتر با مسوولان و دستگاه‌های متولی همکاری لازم را انجام دهند.
وی ادامه داد: خانواده‌ها نیز باید مبتلایان را تحت نظر داشته باشند تا حداقل ۱۴ روز از خانه بیرون نیایند و با کسی ارتباط برقرار نکنند تا دوران نقاهت این افراد طبق تشخیص پزشک معالج طی شود.
استاندار اردبیل تصریح کرد:وضعیت کرونا در تمام نقاط کشور  بحرانی است البته تعداد وضعیت نارنجی شهرستان‌های استان به پنج شهرستان افزایش یافت که قبلا ۲ شهرستان به رنگ نارنجی اعلام شده بود.
وی ادامه داد: با بهره گیری از تمام ظرفیت ها اعم پایگاه‌های مقاومت بسیج ، هلال احمر و مراکز بهداشتی به کمک مردم خواهیم رفت تا وضعیت کرونا در سطح استان سیر نزولی داشته باشد و محدودیت‌های اعمال شده به مراتب کاهش یابد.
بهنامجو اظهار امیدواری کرد با محدودیت‌ها و اقدامات پیشگیرانه‌ای که انجام می‌شود و اینکه مردم با تمامی مشکلات موجود، همکاری‌های خود را دریغ نکرده‌اند با همت و تلاش تمامی دست اندرکاران  بزودی کسبه و بازاریان به محل کسب خود بازگردند.
او با تاکید بر اینکه همه باید پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند، گفت: رعایت فاصله اجتماعی و زدن ماسک در همه جا برای مردم و مسوولان ضروری است و باید افراد خاطی توجیه بیشتر شوند.
استاندار اردبیل بیان کرد: محدودیت مغازه‌ها و پاساژهای شلوغ و گروه‌های شغلی۲،۳،۴، جلوی نانوایی‌ها با همکاری نیروی انتظامی، نیروهای بهداشتی و اصناف مورد تاکید قرار گرفته و در روستاها نیز دهیاری‌ها و بهورزها این مسوولیت را برعهده خواهند داشت.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha