ترافیک روزانه مرسوله‌های پُستی در کردستان ۲۸ درصد رشد یافت

سنندج- ایرنا- سرپرست اداره کل پُست کردستان گفت: ترافیک روزانه مرسوله‌های پُستی در استان نسبت به مدت مشابه پارسال، ۲۸ درصد افزایش یافته است.

طاهر محمدی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در حال حاضر روزانه ۱۰ هزار مرسوله پُستی صادره و وارده در کردستان جابجا می‌شود.

وی با بیان اینکه ارسال بسته‌های پُستی(مگر در موارد خاص) همان روند عادی را دارد، افزود: برخی امور مربوط به ارسال مرسوله پُستی هم هوشمندسازی و از مشکلات تاخیر در جابجایی مرسوله‌ها جلوگیری شده است.

سرپرست اداره کل پُست کردستان یادآور شد: زمان به مقصد رسیدن بسته‌های پُستی با توجه به نوع عادی، سفارشی، ویژه بودن، داخل استان، استان‌های همجوار و سایر استان‌ها متفاوت بوده اما روند توزیع عادی است و در پیک جدید کرونا نیز هیچگونه مشکلی از این بابت وجود ندارد.

محمدی در پاسخ به این سوال که چرا در صورت اشتباهی بودن کدپستی یا آدرس و نرسیدن بسته پستی به مقصد، به صاحب مرسوله اطلاع داده نمی‌شود، اظهار داشت: تماس تلفنی نامه‌رسان جزو وظایف قانونی او نیست اما از لحاظ اخلاقی می‌تواند این کار را انجام دهد.

وی از مردم خواست در صورت مراجعه به ادارات پُست، پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند و اضافه کرد: مراجعان آدرس و کدپستی مرسوله را دقیق ثبت کنند تا مشکلی در روند ارسال بسته به وجود نیاید.

در حال حاضر ۱۹۱ دفتر پست روستایی و ۱۹۰ دفتر پست شهری در کردستان به مردم خدمات ارائه می‌دهند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha