دارندگان سهام عدالت برای استفاده از مزایای آن در سجام ثبت نام کنند

یزد - ایرنا - مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان یزد با بیان اینکه هنوز ۳۰ درصد دارندگان سهام عدالت استان که روش غیرمستقیم را در مدیریت سهام خود انتخاب کرده اند سجامی نشده اند گفت: این افراد برای استفاده از مزایای سهام خود در سجام ثبت نام کنند.

به گزارش چهارشنبه روابط عمومی این اداره کل علی نمازی، ثبت نام در سامانه سجام را لازمه شرکت در انتخابات مجمع شرکت سرمایه گذاری استان، دریافت سود سهام عدالت و تسهیلات بانکی و غیره دانست.

وی خاطرنشان کرد: دارندگان سهام عدالت که در اجرای طرح آزادسازی سهام روش غیرمستقیم را در سهامداری خود انتخاب کرده اند باید در این سامانه به نشانی اینترنتی sejam.ir ثبت نام کنند.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی یزد گفت: ۸۲ نفر برای تصدی کرسی هیات مدیره شرکت سهام عدالت استان ثبت نام کردند که پس از تائید صلاحیت فنی و حرفه ای توسط سازمان بورس، اسامی آنها برای برگزاری انتخابات اعلام می شود.

وی همچنین با تاکید بر حضور فعال و مشارکت حداکثری سهامداران در مجمع عمومی که به شکل الکترونیکی برگزار می‌شود  در مورد تاریخ برگزاری انتخابات گفت: هنوز دستور العملی از سوی وزارت اقتصاد و دارایی و سازمان بورس برای زمان برگزاری انتخابات اعلام نشد؛ اما این انتخابات در فاصله زمانی نیمه اردیبهشت ماه تا نیمه خردادماه برگزار می شود.

 دبیر ستاد سهام عدالت استان یزد افزود: از مجموع ۶۲۰ هزار نفر سهامدار عدالت استان، افزون بر۴۵۰ هزار نفر روش غیرمستقیم را برای مدیریت سهام خود انتخاب کرده‌اند و سهامدار شرکت سرمایه‌گذاری سهام عدالت استان هستند.

در روش غیرمستقیم، مدیریت سهام توسط شرکت سرمایه گذاری استان انجام می‌شود؛ اما در روش مستقیم، فرد سهامدار خودش مدیریت سهام را بر عهده دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha