از توقیف ۷ تن گوشت فاقد مجوز تا احتکار ۲ تن مواد غذایی در پایتخت

تهران- ایرنا- کشف ۲ تن مواد غذایی احتکار شده، ۹ میلیارد تومان کالای قاچاق، توقیف ۷ تن گوشت فاقد مجاز و دستگیری کلاهبردار سایبری از جمله عملیات پلیس پایتخت در روز سه‌شنبه است.

به گزارش ایرنا از پایگاه خبری پلیس، رئیس پلیس امنیت عمومی تهران بزرگ اظهار داشت: در راستای ارتقای امنیت اجتماعی و جلوگیری از ورود و خروج کالای فاقد مجوز، کنترل محورهای مواصلاتی به صورت مستمر از سوی پلیس امنیت عمومی تهران انجام می‌شود.

سردار علی ذوالقدری با بیان اینکه ماموران انتظامی پایگاه پنجم این پلیس حین گشت‌زنی به ۲ دستگاه کامیونت که در حال تخلیه گوشت به داخل ۳ دستگاه پراید وانت و ون دلیکا بودند مشکوک شدند، افزود: در بازرسی از داخل این خودروها، هفت تن گوشت قرمز فاقد مجوز توزیع و بهداشت کشف شد.

وی گفت: در بررسی‌های پلیسی مشخص شد، ۲ دستگاه کامیونت از استان‌های غربی کشور حرکت کرده‌اند و با تغییر مسیر قصد توزیع گوشت خارج از شبکه را داشتند که با هوشیاری ماموران این پلیس متهمان حین تخلیه و توزیع خارج از شبکه شناسایی و دستگیر شدند.

این مقام ارشد انتظامی با بیان اینکه طی هماهنگی با سازمان تعزیرات و دامپزشکی کشور تیمی از کارشناسان به محل اعزام و به بررسی محموله خودروها پرداختند، افزود: در این بین ۲۰۰ کیلوگرم گوشت فاسد و غیربهداشتی نیز کشف و مابقی محموله برابر دستور قضائی به چرخه توزیع بازگشت.

ذوالقدری با اشاره به دستگیری رانندگان خودروها، تصریح کرد: حمل و توزیع اینگونه محموله‌ها باید با مجوز قانونی و خودروهای مخصوص انجام شود و نیروی انتظامی با هرگونه اخلال در سلامت غذایی شهروندان با جدیت برخورد می‌کند.

احتکار ۲ تن روغن خوراکی در منزل مسکونی 

معاون نظارت بر اماکن عمومی پلیس تهران بزرگ گفت: در راستای مقابله با احتکار کالاهای اولیه و مورد نیاز شهروندان، ماموران معاونت نظارت بر اماکن عمومی تهران با اقدامات اطلاعاتی از احتکار مقادیری روغن خوراکی مطلع شدند.

سرهنگ مراد مرادی اظهار داشت: ماموران با انجام اقدامات نامحسوس و اشراف اطلاعاتی، مکان دقیق نگهداری این کالاها را در یک منزل مسکونی در محله دولت آباد شهر ری شناسایی و پس از اخذ مجوز قضائی از محل، بازدید کردند.

معاون نظارت بر اماکن عمومی تهران ابراز داشت: در بازرسی انجام شده از این مکان، یک هزار و ۵۲۶ لیتر روغن مایع خوراکی با برندهای معروف و ۵۰۰ کیلو روغن جامد در قالب قوطی های یک کیلویی و ۱۷ کیلویی احتکار شده کشف و یک متهم در این خصوص دستگیر و به مراجع قانونی معرفی شد.

مرادی یادآور شد: کارشناسان ارزش ریالی کالاهای کشف شده را یک میلیارد ریال برآورد کرده‌اند.

کشف کالای قاچاق در پایانه جنوب

رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ اعلام کرد: روز گذشته ماموران کلانتری پایانه غرب هنگام گشت زنی در محدوده پایانه موفق شدند یک دستگاه اتوبوس حامل کالای قاچاق را که قصد داشت اموال را به یک دستگاه خودرو وانت انتقال دهد، شناسایی کردند.

سرهنگ جلیل موقوفه‌ای با اشاره به اینکه در این عملیات پلیسی خودرو متهمان توقیف شد، بیان داشت: در بررسی های بیشتر از داخل اتوبوس مقادیر زیادی نوشانه انرژی زا، شکلات و مواد خوراکی فاقد بارنامه و مجوزهای گمرکی کشف شد.

وی با بیان اینکه در این رابطه دو متهم دستگیر شد، ادامه داد: در بررسی سوابق یکی از متهمان مشخص شد که وی به دفعات مختلف به همین جرم دستگیر و روانه زندان شده است.

رئیس پلیس پیشگیری تهران یادآور شد: کارشناسان ارزش ریالی اموال کشف شده را هشت میلیارد تومان برآورد کرده‌اند و متهمان به همراه کالای قاچاق برای سیر مراحل قانونی به مرجع قضائی معرفی شدند.

دپوی مواد غذایی قاچاق در خیابان رجایی

رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ اظهار داشت: ماموران معاونت مبارزه با قاچاق کالا و ارز پلیس امنیت اقتصادی در رصد های اطلاعاتی به دست آوردند مالک یک انبار کالا در خیابان "رجایی" مقداری مواد غذایی قاچاق با استفاده از خودروهای شوتی به داخل انبار کالا انتقال و دپو کرده است.

سرهنگ علی ولی پور گودرزی افزود: با شناسایی هویت مالک انبار کالا، روز گذشته تیمی از کارآگاهان به نشانی اعلامی اعزام و پس از هماهنگی های قضائی در بررسی های اولیه مقدار فراوانی مواد غذایی قاچاق کشف کردند.

وی با بیان اینکه مالک انبار کالا به قاچاق بودن مواد غذایی مکشوفه اعتراف کرد، ادامه داد: در بررسی‌های تکمیلی از داخل انبار کالا، ۱۹ هزار و ۶۸۰ بطری نوشیدنی و ۳ هزار و ۷۵۰ کیلوگرم مویز قاچاق فاقد مجوزهای گمرکی و قانونی کشف شد.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران تصریح کرد: کارشناسان ارزش ریالی اموال کشف شده را یک میلیارد تومان اعلام و در این رابطه مالک انبار کالا دستگیر و برای تحقیقات تکمیلی به پایگاه جنوب این پلیس انتقال یافت.

میلیونر اجاره‌ای دستگیر شد

رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات تهران بزرگ بیان داشت: در پی رصد و پایش روزانه فضای مجازی، کارشناسان پلیس فتا تعدادی کانال را در شبکه های اجتمای شناسایی کردند که با تبلیغات دروغین و وعده میلیونر شدن، کاربران شبکه. های اجتماعی را به اجاره کارت‌های بانکی‌شان ترغیب می‌کردند.

سرهنگ داود معظمی گودرزی گفت: بررسی موضوع در دستور کار قرار گرفت و کارآگاهان پلیس فتا در بررسی های تخصصی به دست آوردند، مدیر تمامی این کانال ها، یک نفر می باشد که با هویت غیرواقعی با وعده میلیونر شدن در زمانی کوتاه تعداد فراوانی کارت های بانکی شهروندان را اجاره کرده است.

رئیس پلیس فتا ابراز داشت: با شناسایی هویت واقعی متهم و مخفیگاه وی در شرق تهران، وی با هماهنگی های قضائی در مخفیگاهش دستگیر و به همراه تجهیزات الکترونیکی به پلیس فتا انتقال یافت.

گودرزی ابراز داشت: متهم پس از انتقال به پلیس فتا به جرم خود اعتراف کرد و گفت، با تبلیغات پر رنگ و وعده میلیونر شدن، کارت بانکی افراد را اجاره و در سایت های شرط بندی از آن ها استفاده می کردم و حدود ۳۰۰ میلیون تومان از شهروندان کلاهبرداری کرده‌ام.

این مقام سایبری با تاکید بر این که مسئولیت تمامی تراکنش های بانکی بر عهده مالک کارت است، به شهروندان توصیه کرد: به هیچ عنوان کارت و شماره حساب بانکی خود را در اختیار دیگران قرار ندهند و فریب تبلیغات اغوا کنند و میلیونر شدن یک شبه توسط سودجویان را نخورند، همچنین از شهروندان خواهشمند است هرگونه موارد مشکوک را از طریق سایت اینترنتی پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir اطلاع رسانی کنند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha