صدور مجوز ضروری تردد تنها توسط فرمانداری ها امکانپذیر است

ایلام - ایرنا - معاون سیاسی ، امنیتی استاندار ایلام با بیان اینکه صدور مجوز تردد تنها در مواقع ضروری امکانپذیر است، گفت: فرمانداری و راهنمایی و رانندگی باید در این راستا دقت نظر داشته باشند.

به گزارش ایرنا، معروف بسطامی شامگاه سه شنبه در نشست قرارگاه عملیاتی ستاد کرونای استان اظهار داشت: رعایت پروتکل ها، زدن ماسک، فاصله گذاری اجتماعی و دوری از تجمعات به عنوان استانداردهای حداقلی برای جلوگیری از گسترش شیوع کرونا به شمار می آید که به تمام استان های کشور ابلاغ شده است.

وی افزود: رعایت دستورالعمل های بهداشتی در شرایط امروز حداقل کاری است که ما می توانیم برای حفظ سلامت خود و جلوگیری از گسترش کرونا انجام دهیم.

معاون استاندار ایلام با بیان اینکه آمار ابتلا ، بستری و فوت کرونا در استان و کشور نشان دهنده افزایش شیوع کرونا و سرکش شدن این بیماری است، گفت: اگر می خواهیم کرونا را کنترل کنیم، تنها راه رعایت دستورالعمل های بهداشتی است.

بسطامی تاکید کرد: افرادیکه پروتکل های بهداشتی را رعایت نمی کنند نه تنها جان خود را به خطر می اندازند، بلکه با بی توجهی و حضور خود در اجتماعات موجب می شوند دیگران را نیز مبتلا کنند.

وی اضافه کرد: چنانچه طی روزهای آتی، آمارهای مبتلا، بستری و فوتی کرونا در استان بیش از پیش افزایش یابد، امکانات و تجهیزات و ظرفیت تخت های بیمارستان های استان جوابگوی بیماران نخواهد بود که در این شرایط امکان کنترل بیماری بسیار سخت تر خواهد بود.

معاون استاندار ایلام ابراز امیدواری کرد: با همکاری و مشارکت مردم بگونه ای عمل کنیم که وضعیت کرونا در استان به حالت مطلوب بازگردد که رسیدن به این مهم جز با همکاری و مساعدت عامه مردم میسر نخواهد شد.

بسطامی در ادامه با اشاره به واکسیناسیون گروه‌های پرخطر در استان گفت: واکسیناسیون این گروه در حال انجام است و امیدواریم با تولید و واردات واکسن کرونا نسبت به واکسیناسیون گروه‌های بیشتر از جامعه اقدامات لازم صورت گیرد.

به گزارش ایرنا ، در این نشست مقرر شد کلیه دستگاه‌های مرتبط و اعضای قرارگاه عملیاتی ستاد کرونای استان که مصوبه داشته اند در نشست فردا عملکرد خود در راستای مقابله با کرونا ارائه دهند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha