بیماران خاص ایلام بر اساس اولویت واکسن کرونا دریافت می کنند

ایلام - ایرنا - معاون دانشگاه علوم پزشکی ایلام گفت: بیماران خاص استان از جمله سرطانی و پیوندی چنانچه در سامانه معاونت درمان یا غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی ثبت نام کرده باشند بر اساس اولویت واکسن کرونا دریافت می کنند.

به گزارش ایرنا، جمیل صادقی فر روز چهارشنبه در کارگروه رسانه ای استان ایلام اظهار داشت: چنانچه این افراد جزو بیماران استان باشند برای تزریق واکسن کرونا با آنها تماس گرفته می شود.

وی افزود: این افراد برای تزریق واکسن کرونا به هیچ مرکز درمانی مراجعه نکنند و چنانچه مشخصات و پرونده آنها تکمیل باشد مشکلی برای دریافت واکسن ندارند.

صادقی فر یادآور شد: ایلام هم اکنون در فاز اول واکسیناسیون کرونا قرار دارد و این پروسه در استان همانند سایر نقاط کشور در حال انجام است و با تخصیص مرحله آخر و تحویل واکسن آسترازینکا، امیدواریم ظرف یک هفته آینده فاز اول به پایان برسد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایلام اظهار داشت: بخشی از فاز دوم که بیماران خاص نیز جزو آن هستند از روز دوشنبه هفته جاری آغاز شده است که در حال حاضر چهار واکسن اسپوتنیک روسیه، بهارات هندی، سینوفارم چین و آسترازینکا آکسفورد در اختیار همه استان ها از جمله ایلام قرار گرفته است.

صادقی فر تاکید کرد: همه این واکسن ها مورد تایید بوده و تاکنون در استان  هیچ عارضه جدی مشاهده نشده و عوارضی مانند تب و سرگیجه طبیعی بوده که بر اساس اولویت کادر درمان شامل بخش ای سی یو، بخش کرونا، اورژانس کادر بهداشت، مراکز منتخب کرونا  فاز یک ما هستند.

وی با بیان اینکه در گام پنجم بیماریابی محور اصلی ما واکسیناسیون است، گفت: بدنبال ایمنی جمعی بوسیله واکسیناسیون هستیم و امیدواریم با واکسن بعنوان راهکار اصلی قطع زنجیره انتقال، این ایمنی صورت گیرد.

به گزارش ایرنا، شهرستان های ایلام، آبدانان، ایوان، بدره، مهران، چرداول، دره شهر و دهلران همچنان در وضعیت قرمز، سیروان در وضعیت نارنجی و شهرستان های هلیلان و ملکشاهی نیز در وضعیت زرد کرونا قرار دارند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 2 =