افزایش قیمت خرید گندم گامی در راستای تامین امنیت غذایی است

تهران - ایرنا - مدیرعامل اتحادیه مرکزی تعاونی‌های روستایی و کشاورزی کشور درخصوص افزایش قیمت تضمینی گندم، ضمن تشکر از وزیر جهاد کشاورزی و اعضای شورای قیمت‌گذاری محصولات کشاورزی، گفت: افزایش قیمت خرید گندم گامی در راستای تأمین امنیت غذایی است.

به گزارش عصر سه شنبه ایرنا به نقل از سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران، « هوشنگ افسردیر» اظهارداشت: افزایش یک‌هزار تومانی قیمت خرید تضمینی گندم گامی مثبت و حمایت از گندم‌کارانی است که در شرایط سخت تحریم دست از تلاش برای تأمین نان مردم برنمی‌دارند.
 مدیرعامل اتحادیه مرکزی تعاونی‌های روستایی و کشاورزی کشور افزود: این تصمیم در راستای عمل به منویات مقام معظم رهبری و تحقق شعار سال مبنی بر «تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها» بوده است.

وی اظهار داشت: از کشاورزان می‌خواهم گندم خود را به تمامی مراکز خرید شبکه تعاونی‌های روستایی و کشاورزی و شرکت غله بازرگانی تحویل دهند.

افسردیر ادامه داد: تمامی مراکز شبکه تعاون روستایی به‌صورت شبانه‌روزی آماده دریافت گندم کشاورزان هستند.

به گزارش ایرنا، طبق مصوبه جدید شورای عالی اقتصاد از امروز قیمت هر کیلوگرم گندم خرید تضمینی به پنج هزارتومان رسید یعنی مبلغ ۱۰۰۰ تومان به هر کیلوگرم گندم معمولی و دوروم خرید تضمینی اضافه شد. این درحالیست پیش از این قیمت هر کیلوگرم گندم دو هزارو ۵۰۰ تومان بود که با حمایت دولت به چهار هزارتومان رسیده بود.

همچنین طبق آمارها سال گذشته هشت میلیون و ۲۵۰ هزارتن گندم از کشاورزان خرید تضمینی شده بود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha