بانک‌های لرستان جهت مانع زدایی و پشتیبانی واحدهای تولیدی اقدام کنند

خرم‌آباد - ایرنا - نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد گفت: بانک های استان جهت مانع زدایی و پشتیبانی از واحدهای تولیدی و تحقق شعار سال اقدام کنند.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین سید احمدرضا شاهرخی روز سه شنبه در دیدار با مدیر امور شعب بانک ملی لرستان بیان کرد: شان و منزلت هر کسی به میزان اقدامی است که در راه خدمت به مردم انجام می شود.

وی اظهار داشت: مقامی بالاتر از خدمتگزاری به مردم وجود ندارد و وقف مردم شدن مهمترین شان و منزلت است و همه مسوولان، کارکنان و کارمندان باید زمان کاری خود را وقف مردم کنند.

امام جمعه خرم آباد با بیان اینکه خدمتگزاری مراتب دارد، ادامه داد: مدیریت بانک ها نیز نیازمند وقف و خدمتگزاری به مردم است و در این راه خودشان بهره ای نمی گیرند.

وی گفت: اولین سرلوحه مسوولان و کارکنان دولت این است که شانی جز خدمت به مردم نداریم و موظفیم که در راه خدمتگزاری به مردم تلاش کنیم و باید به ارباب رجوع خدمت کنیم.

وی با بیان اینکه در دو دهه اخیر برخی با این نگاه فاصله گرفتند، عنوان کرد: مسوولان باید خود را خدمتگزار مردم بدانند تا نوع نگاه به دنیا و رفتار و سلوک آنها دچار تحول شود و آسیب های اجتماعی جامعه در این مسیر برطرف می شود.

نماینده ولی فقیه در لرستان گفت: میزان تجملات ادارات و دکوراسیون ها و خودروهای گران قیمت در ادارات باید تغییر کند تا نگاه خدمتگزاری به مسوولان بازگردد و نگاه ها باید بازنگری و اصلاح شود تا فرهنگ خدمتگزاری در جامعه ایجاد شود.

وی با بیان اینکه اقتصاد کشور دولتی، خصوصی و تعاونی است و بانک ها در هر سه زمینه تاثیرگذارهستند ادامه داد: اکنون یک هزار و ۱۸۰ واحد تولیدی در لرستان وجود دارد که ۳۰ درصد آنها حدود ۳۵۰ واحد تعطیل است و مابقی نیز زیر ۵۰ درصد فعال هستند.

وی افزود: اکنون با این مشکلات چرخه اقتصاد لرستان در این راستا دچار مشکل است و اگر از ابتدا اهلیت بخش خصوصی سنجیده شود این مشکلات ایجاد نمی شود.

امام جمعه خرم آباد اظهار داشت: البته افرادی نیز اهلیت دارند و بانک در سال پشتیبانی ها و مانع زدایی ها باید کارگاه های توانمند را حمایت کند و نگاه جهادی در این راستا داشته باشد.

وی بیان کرد: در سه ماهه نخست سال جاری واحدهای دچار مشکل استان تعیین تکلیف شوند و در راستای حمایت از تولید گام برداشته شود.

نماینده ولی فقیه در لرستان گفت: جهش تولید در صورت رفع موانع و حمایت ها محقق می شود و مقام معظم رهبری شعار سال را در راستای تاکید بر مانع زدایی ها و لزوم حمایت از تولید بیان کردند تا تولید رونق گیرد.

وی افزود: انتظار می رود در لرستان ورود خوبی بر مانع زدایی و سرمایه گذاری ها شود تا هلدینگ های سرمایه گذاری به استان وارد شوند.

وی ادامه داد: در لرستان بیکاری، تورم و عدم رونق کسب و کار وجود دارد اما هزینه های زندگی از جمله نرخ مسکن بالا است و برنامه ریزی های لازم برای تاثیرگذاری بر اقتصاد استان در سال جاری باید انجام شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha