نقاط حادثه خیز باقی مانده استان قزوین باید شناسایی و اصلاح شود

قزوین - ایرنا-استاندار قزوبن گفت: امسال نقاط حادثه خیز باقی مانده استان باید در راستای کاهش سوانح رانندگی شناسایی و با تامین اعتبار مناسب اصلاح و ساماندهی شود.

به گزارش ایرنا، هدایت الله جمالی پور شامگاه سه شنبه در شورای ترافیک استان افزود: شورای ترافیک یکی از جلسات مهم و تاثیرگذار است که برای کاهش تصادفات و مشکلات ترافیکی به صورت مداوم تشکیل می شود.
وی با بیان اینکه دستگاه ها باید در خدمت رسانی به مردم با یکدیگر همکاری و تعامل لازم را داشته باشند،اظهار داشت: این همکاری را اواخر پارسال به خوبی دیدیم و سال گذشته در برف و کولاک اواخر اسفند ماه راهداری و پلیس راه استان با هماهنگی در آزادراه قزوین و زنجان به شکل شایسته پای کار بودند.
جمالی پور با تاکید بر اینکه ساماندهی نقاط حادثه خیز و پرترافیک جز اولویت هاست،افزود: ساماندهی ورودی شهرها که در حل حجم زیادی از مسائل ترافیکی موثر است باید در دستور کار شهرداری ها قرار گیرد.
وی اضافه کرد: شهرداری و پلیس راه یک مجموعه متصل به هم هستند و هر چقدر در ارتقای تجهیزات پلیس راهور همکاری کنیم موجب کنترل ترافیک شهرها و کاهش سوانح خواهد شد.
نماینده عالی دولت در استان قزوین هدف اصلی شورای ترافیک را کاهش دغدغه مردم در حوزه مسائل ترافیکی و افزایش شاخص ایمنی دانست و تصریح کرد: اتخاذ تصمیمات صحیح، ارایه راهکارهای کارشناسی و اجرای دقیق مصوبات نقش موثری در کاهش میزان تصادفات و خسارات جانی و مالی خواهد داشت.
وی با اشاره به مشکلات ترافیکی در ورودی برخی از شهر های استان از شهرداری ها خواست تا با همکاری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان این مشکلات را بررسی و راهکارهای لازم را ارائه کنند. 
جمالی پور خاطرنشان کرد: مباحث ترافیکی و مسائلی که با جان مردم در ارتباط است باید با حساسیت بیشتری دنبال و پیگیری شود.  
استاندار قزوین بر لزوم تسریع در تکمیل و راه اندازی مرکز مانیتورینگ سامانه هوشمند نظارتی قزوین تاکید کرد و افزود: شهرداری قزوین تا اواخر اردیبهشت ماه این مرکز را به منظور نظارت تصویری بر کنترل و پایش ترافیک شهر تجهیز کند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha