وزیر راه و شهرسازی از شهر جدید "تیس" چابهار بازدید کرد

چابهار - ایرنا - محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی در بدو ورود به جنوب سیستان و بلوچستان از شهر جدید تیس چابهار بازدید کرد.

به گزارش ایرنا، آذرماه ۹۸ عملیات اجرایی شهر جدید تیس با حضور وزیر راه وشهرسازی، استاندار سیستان و بلوچستان، مدیرعامل منطقه آزادچابهار، فرمانداران کنارک و چابهار و مسوولان محلی در شهرستان چابهار واقع در سواحل مکران آغاز شد.

همان روز، فاز نخست آماده‌سازی زیرساخت‌ها و توسعه این شهر با بیش از ۷۰ میلیارد تومان اعتبار آغاز شد.

به گفته محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی، این در حالی است که بیش از ۲۷ سال از تصویب شهرجدید تیس می گذرد و دلیل تاخیر آن دیدگاه مسوولان و مدیران وقت این بوده که این شهر ضرورتی برای ایجاد ندارد.

لازم به ذکر است، این شهر قرار است به یک نقطه گردشگری، تفریحی و توسعه یافته تبدیل شود.

شهر جدید تیس با چهار هزار و ۳۰۰ هکتار وسعت و با رویکرد مسکونی ایجاد می‌شود.

محمد اسلامی عصر امروز سه‌شنبه به منظور افتتاح مرز رسمی پیشین به سیستان و بلوچستان سفر کرد و در فرودگاه کنارک مورد استقبال احمدعلی موهبتی استاندار و جمعی از مسوولان این استان قرار گرفت.

فردا اول اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۰ همزمان با سفر محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی به چابهار سومین گذرگاه رسمی مرزی بین جمهوری اسلامی ایران و جمهوری اسلامی پاکستان افتتاح می‌شود.

بر این اساس قرار است گذرگاه پیشین-مند در شهرستان راسک افتتاح شود.

اکنون تردد رسمی بین ایران و پاکستان از دو گذرگاه میرجاوه در شمال استان سیستان و بلوچستان و جالق در شرق این استان انجام می‌شود.

مرز پیشین جنوبی‌ترین گذرگاه استان سیستان و بلوچستان با پاکستان خواهد بود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها