وزیر راه و شهرسازی وارد سیستان و بلوچستان شد

چابهار - ایرنا - محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی به منظور افتتاح مرز رسمی پیشین وارد فرودگاه کُنارک - چابهار شد و مورد استقبال استاندار سیستان و بلوچستان و جمعی از مدیران قرار گرفت.

به گزارش ایرنا، محمد اسلامی عصر امروز سه‌شنبه به منظور افتتاح مرز رسمی پیشین به سیستان و بلوچستان سفر کرد و در فرودگاه کنارک مورد استقبال احمدعلی موهبتی استاندار و جمعی از مسوولان این استان قرار گرفت.

در این سفر که سه نفر از نمایندگان سفارت جمهوری اسلامی پاکستان در تهران و سرکنسول پاکستان در زاهدان نیز حضور دارند، قرار است مرز رسمی پیشین در شهرستان سرباز افتتاح شود.

 وزیر راه و شهرسازی در بدو ورود به جنوب سیستان و بلوچستان به همراه استاندار از کارگاه‌های فعال در شهر جدید تیس بازدید کرد.

به گزارش ایرنا، همزمان با سفر وزیر راه و شهرسازی به استان سیستان و بلوچستان و با حضور مقامات پاکستانی سومین گذرگاه رسمی ایران و پاکستان افتتاح خواهد شد.

 فردا اول اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۰ همزمان با سفر محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی به چابهار سومین گذرگاه رسمی مرزی بین جمهوری اسلامی ایران و جمهوری اسلامی پاکستان افتتاح می‌شود.

بر این اساس قرار است گذرگاه پیشین-مند در شهرستان راسک افتتاح شود.

اکنون تردد رسمی بین ایران و پاکستان از دو گذرگاه میرجاوه در شمال استان سیستان و بلوچستان و جالق در شرق این استان انجام می‌شود.

مرز پیشین جنوبی‌ترین گذرگاه استان سیستان و بلوچستان با پاکستان خواهد بود.

در این مراسم شهرام آدم‌نژاد، معاون حمل‌ونقل، داریوش امانی تهرانی رییس سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای، نمایندگان مجلس شورای اسلامی، نمایندگان وزارتخانه‌های صمت و امور خارجه، ریاست گمرک جمهوری اسلامی ایران، نمایندگان سفارت جمهوری اسلامی پاکستان در ایران و مقامات و مسوولان محلی حضور خواهند داشت.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها