۱ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۸:۳۲
کد خبرنگار: 2099
کد خبر: 84303244
۰ نفر

برچسب‌ها

بخش عمده ای از نیازهای آبی میناب امسال برطرف می‌شود

بندرعباس- ایرنا- مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب هرمزگان از برطرف شدن بخش عمده ای از نیازهای آبی شهرستان میناب در سالجاری با تکمیل پروژه های در دست اجرا خبر داد.

امین قصمی سه شنبه شب در نشست با فرماندار و بخشداران شهرستان میناب اظهار داشت: یکی از مهمترین پروژه های در دست اجرا در این شهرستان تامین آب شهر میناب از منابع سطحی و تصفیه خانه سد سرنی است.

«سد سرنی متشکل از سه بخش سد، خط انتقال و تصفیه‌خانه است که تصفیه‌خانه این پروژه توانایی تصفیه ۲ مترمکعب آب درهر ثانیه را دارد.»

وی تصریح کرد: خط انتقال آب سد سرنی ظرفیت انتقال ۵۷۰ لیتر آب بر ثانیه را دارد و اجرای این طرح در راستای حفظ سفره های زیر زمینی و عمل به وعده هایی است که آبفا و استاندار هرمزگان قول اجرایی شدن آن را داده بودند که باعث کاهش برداشت آب از دشت میناب برای شرب می‌شود.

قصمی با بیان اینکه نیاز آبی میناب بیش از ۱۵ میلیون مترمکعب در سال است، ادامه داد: با تکمیل خط انتقال آب از تصفیه خانه سد سرنی تا مخازن این شهر، نیاز آبی مشترکان شهر میناب تا پایان امسال از منابع سطحی تامین خواهد شد.

وی با بیان اینکه سیاست شرکت آبفا هرمزگان تامین آب شهرستان میناب از طریق منابع سطحی و طرح های نمک زدایی است ، گفت: یکی از مناطق درگیر کم آبی در این شهرستان بخش سندرک است که پروژه انتقال آب از گرو به سندرک، تامین آب پایدار مناطق یاد شده را به دنبال خواهد داشت.

این مقام مسوول خاطرنشان کرد: براساس برنامه ریزی های انجام شده این پروژه تا پایان امسال به بهره‌برداری می رسد.

 وی با اشاره به احداث آب شیرین کن کرگان افزود: با احداث این آب شیرین کن، شهرستان میناب به منابع متعدد تامین آب دسترسی خواهد داشت که کمک شایانی به بهبود وضعیت آب مناطق مختلف این شهرستان خواهد کرد.

مدیرعامل شرکت آب وفاضلاب هرمزگان گفت: باتوجه به وضعیت خشکسالی و بحران کم آبی، شیرین سازی آب دریا و افزایش ظرفیت منابع آبی ازطریق احداث آب شیرین کن‌ها می‌تواند بهترین اقدام برتاثیرگذاری منابع آبی پایدار استان داشته باشد.

در حال حاضر بیش از یکصد هزار مشترک تحت پوشش شرکت آب و فاضلاب میناب قرار دارند.

شهرستان میناب در ۹۵ کیلومتری شرق بندرعباس مرکز استان هرمزگان واقع شده و دومین شهر بزرگ استان پس از مرکز می باشد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha