۳۱ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۲۲:۱۵
کد خبرنگار: 3140
کد خبر: 84303236
۰ نفر

برچسب‌ها

محموله قاچاق ۴۷ هزار قطعه‌ای جوجه یک روزه در سقز کشف شد
عکس آرشیو است

سنندج- ایرنا- فرماندار ویژه سقز گفت: محموله بزرگ قاچاق ۴۷ هزار قطعه‌ای جوجه یک روزه در این شهرستان کشف و در این ارتباط دستگاهای امنیتی و نظامی هفت نفر را دستگیر کردند.

کامیل کریمیان روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در چند ماه گذشته گزارشات متعددی  مبنی بر قاچاق جوجه یک روزه که به طرف مرز عراق ارسال می شود، دریافت کردیم، این قاچاق باتوجه به اینکه افزایش قیما مرغ را در سطح شهرستان و حتی کشور داشتیم نقش جوجه یک روزه را تاثیر گذار کرده بود.

وی با بیان اینکه باند دستگیر شده به صورت سیستماتیک مشغول قاچاق جوجه یک روزه بوده اند، افزود: این ۴۷ هزار قطعه جوجه یک روزه توسط باند قاچاق در شبانه روزه گذشته با همکاری نیروهای امنیتی، اطلاعاتی و نظامی شناسایی و کشف شد.

کریمیان یادآور شد: قاچاق جوجه یک روزه، اقدام ضد اقتصادی است که باعث گران شدن گوشت سفید می شود و ضربه بزرگی به اقتصاد مردم و مرغداران وارد می کند.

وی با بیان اینکه قاچاق جوجه یک روزه غیر از زیان های اقتصادی، سلامت جامعه را نیز تهدید می کند، اضافه کرد: این محموله ها، مبداء و مقصد مشخصی ندارند و به دلیل عدم واکسیناسیون، زمینه انتقال آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان را فراهم می کنند.

فرماندار ویژه سقز با اشاره به اینکه تمام تلاشمان را در  راستای جلوگیری از قاچاق بکار می گیریم، از شهروندان و مرغداران خواست تا در صورت هرگونه قاچاق جوجه یک روزه آنرا به نهادهای مربوطه اطلاع دهند تا سریعا نیروهای نظامی و امنیتی وارد عمل شوند.

مردم می توانند گزارش های خود در راستای مبارزه با قاچاق جوجه یک روزه و تخلفات این حوزه را به شماره تلفن گویای ۱۵۱۲ دامپزشکی کشور و یا تلفن ثابت ۳۶۲۲۲۶۰۵ شبکه دامپزشکی سقز، اعلام کنند.

سقز با بیش از ۲۲۶ هزار نفر جمعیت دومین شهرستان پر جمعیت استان کردستان است که در ۱۹۰ کیلومتری شمال سنندج مرکز این استان قرار دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha