بیش از ۲۱ هزار خودرو به دلیل نقض محدودیت‌ها در کرمانشاه جریمه شدند

کرمانشاه- ایرنا- جانشین فرمانده انتظامی استان کرمانشاه اعلام کرد که پس از اعمال محدودیت‌های جدید در کشور به دلیل شیوع کرونا، ۲۱ هزار و ۶۲۰ خودرو به دلیل رعایت نکردن محدودیت‌های تردد درون و برون شهری در سطح استان جریمه شده‌اند.

به گزارش ایرنا، سردار «جمال سلمانی» عصر سه‌شنبه در نشست ستاد مدیریت مقابله با کرونا در استانداری کرمانشاه، اظهار داشت: به منظور اعمال محدودیت‌های تردد شبانه در شهر کرمانشاه ماموران راهور مستقر شده اند و علاوه بر پرسنل راهور کارکنان ستادی و نیروهای کلانتری نیز به کارگیری می شوند.

وی افزود: در شب های گذشته ۱۸ هزار و ۶۰۰ دستگاه خودرو به دلیل رعایت نکردن محدودیت های ساعت تردد درون شهری جریمه ۲۰۰ هزار تومانی و تعدادی متوقف و به پارکینگ منتقل شده‌اند.

جانشین فرمانده انتظامی استان کرمانشاه اعلام کرد: همچنین ۲ هزار دستگاه به دلیل رعایت نکردن ممنوعیت ورود و خروج به شهرهای نارنجی جریمه ۵۰۰ هزار تومانی و هزار و ۲۰ دستگاه نیز به دلیل رعایت نکردن ممنوعیت ورود و خروج به شهرهای قرمز جریمه یک میلیون تومانی شده اند.

سلمانی همچنین به وضعیت نظارت بر امکان نیز اشاره کرد و گفت: همچنین در مدت اعمال محدودیت های جدید ۲۷۶ مکان عمومی با همکاری اتاق اصناف و تعزیرات حکومتی پلمب و پرونده آنان به دستگاه قضایی ارسال شده است.

وی همچنین در پاسخ به اعلام نیاز شهرداری برای استقرار نیروهای پلیس در آرامستان ها برای کنترل جمعیت، گفت: ما برای مستقر کردن نیرو در آرامستان مشکل نداریم اما استقرار نیروهای ما موقت است و نمی‌توانیم دائم نیرو مستقر کنیم.

جانشین فرمانده انتظامی استان کرمانشاه در ادامه گفت: نیروهای پلیس در کنار نیروهای آرامستان ها اقدام به مسدود کردن درب های ورودی آرامستان ها می کنند اما افراد از راه هایی به غیر از درب ورودی وارد می شوند.

بازداشت چهار داماد در کرمانشاه

معاون پیشگیری از وقوع جرم و حفظ حقوق عامه دادستان کرمانشاه نیز در این نشست از جدیت دستگاه قضایی برای برخورد با تخلفات کرونایی خبر داد و گفت: شعب بازپرسی ویژه ای به منظور رسیدگی به تخلفات کرونایی در کرمانشاه تشکیل شده است.

«محمدامین رحیمی» با اشاره به آغاز محدودیت های جدید در پیک چهارم شیوع کرونا، اظهار داشت: در روزهای گذشته ۱۰ قهوه‌خانه مختلف و ۱۵ تالار عروسی نیز تعطیل شد.

وی افزود: مدیران قهوه‌خانه ها و تالارها و چهار داماد که اقدام به برگزاری مراسم عروسی در روزهای گذشته کردند، جلب شده اند.

معاون دادستان کرمانشاه توضیح داد: دستورات لازم به منظور صیانت از آرامستان ها و جلوگیری از ازدحام در مراسم عروسی نیز توسط دادستان کرمانشاه به ضابطین قضایی داده شده است.

محسن دارابی رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه نیز در این نشست با اشاره به مصوبات جدید وزارت کشور در رابطه با نظارت بر اماکن عمومی گفت: بر اساس این مصوبات موضوع نظارت بر رعایت پروتکل های بهداشتی به دانشگاه علوم پزشکی واگذار شده و بازرسان ما در کنار این ارگان قرار خواهند گرفت.

وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی روز دوشنبه ۳۰ فروردین رنگ‌بندی جدید استان‌های کشور را اعلام کرد که براساس آن شهرستان های سنقر وکلیایی، گیلانغرب، کنگاور، پاوه، هرسین، اسلام آباد غرب، کرمانشاه، سرپل ذهاب و صحنه در وضعیت قرمز قرار دارند.

براساس این گزارش، شهرستان های جوانرود، روانسر، دالاهو و قصرشیرین در وضعیت نارنجی و شهرستان ثلاث باباجانی نیز در وضعیت زرد قرار دارد.

براساس اعلام دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه اکنون ۸۴۰ بیمار کووید ۱۹ در مراکز درمانی استان بستری هستند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha