۳۱ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۱۵:۵۳
کد خبرنگار: 848
کد خبر: 84303181
۰ نفر

برچسب‌ها

ایمیدرو در ۴۱ درصد از مساحت استان فارس در حال اکتشاف است

شیراز- ایرنا - رئیس هیات عامل ایمیدرو (سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران) اعلام کرد: این سازمان در ۴۱درصد از مساحت استان فارس در حال انجام فعالیت های اکتشافی است.

روابط عمومی ایمیدرو از قول وجیه الله جعفری در نشست با استاندار فارس، نمایندگان مجلس و مسئولان این استان ضمن بیان اینکه برنامه اکتشاف در سه پهنه در حال انجام است،‌ اضافه  کرد: این پهنه ها شامل پهنه شمال به مساحت ۱۷ هزار کیلومتر مربع، پهنه پتانسیل یابی دولومیت جنوب به مساحت ۲۸ هزار کیلومتر مربع و پهنه پتانسیل یابی شهرستان ممسنی به مساحت ۵۵ هزار کیلومتر مربع است.
وی ادامه داد: در پهنه شمال، فاز شناسایی و پی جویی ۵ هزار کیلومتر مربع در قالب ۱۴ محدوده در زمینه پلی متال (آهن، کروم، مس و منگنز) انجام می شود. این فاز در صورت شدت نیافتن بیماری کرونا تا پایان خرداد جاری به اتمام می رسد.
جعفری بیان کرد: در پهنه دولومیت، بر روی ۱۸۰ کیلومترمربع (به دلیل سیلیس بالا) در حال تست تکنولوژی در مرکز تحقیقات کرج هستیم که امیدواریم تا شهریور به نتیجه رسد.
وی افزود: در پهنه ممسنی نیز ۷۵۰ کیلومتر مربع در قالب ۱۰ محدوده (۹ محدوده آهک و یک محدوده بوکسیت و فسفات) به سازمان صنعت، معدن و تجارت استان معرفی شده و طی هفته جاری جلسه دفاعیه با کارشناسان این سازمان برگزار می شود.
وی اظهار داشت: امیدواریم بتوانیم با ایجاد تفاهم با سازمان حفاظت محیط زیست استان، برنامه های اکتشاف محدوده های حفاظت شده را به پیش بریم.

جعفری در بخش دیگری از سخنانش گفت: با توجه به فعالیت صنایع فولادی و اجرای طرح های توسعه فولادی استان فارس، ایمیدرو درصدد است تا شرایط تامین مواد اولیه مورد نیاز این واحدها را از معادن این استان فراهم کند.هدف ما در استان فارس، تامین مواد اولیه صنایع معدنی این استان در چارچوب قانون است.
در این نشست،عنایت الله رحیمی استاندار فارس، ابراهیم عزیزی نماینده شیراز، رحیم زارع نماینده آباده، بوانات، خرم بید و سرچهان، فرهاد طهماسبی نماینده نی ریز، حمید ظهرابی مدیرکل سازمان حفاظت محیط زیست استان فارس، حمیدرضا ایزدی رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس و تعدادی از مسئولان شرکت های فولادی حضور داشتند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =