۱.۷ هزار میلیارد ریال به تعریض محور خوی - مرز رازی اختصاص یافت

ارومیه- ایرنا- مدیر راه و شهرسازی آذربایجان‌غربی گفت: هزار و ۷۳۰ میلیارد ریال اعتبار برای تعریض جاده خوی به مرز رازی در ۲ قطعه اختصاص یافت.

افشین  سلیمانی روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: تاکنون تعریض هشت کیلومتر از مجموع ۶۷ کیلومتر طول این جاده پایان یافته و باقی با ۲۰ درصد پیشرفت فیزیکی در دست اجراست.

وی ادامه داد:  همچنین ۱۵ کیلومتر از جاده‌های خوی به سلماس و خوی به ایواوغلی نیز تا ۲ ماه آینده تکمیل شده و به بهره‌برداری می‌رسد.

مدیر راه و شهرسازی آذربایجان‌غربی گفت: تکمیل طرح تعریض جاده خوی به سلماس و خوی به ایواوغلی به طول ۱۵ کیلومتر در مسیر کریدور شمال به جنوب و تکمیل تعریض جاده خوی به رازی و طرح‌های بهسازی و روکش آسفالت راه های اصلی و روستایی از دیگر طرح‌هایی است که با هزار و ۸۱۰ میلیارد ریال در دست اجرا است.

سلیمانی تاکید کرد: این طرح‌ها در مسیر کریدور شمال‌غرب به جنوب قرار گرفته‌اند که با بهره برداری از آنها این کریدور در محدوده شهرستان خوی تکمیل می‌شود.

مرز زمینی و ریلی رازی خوی در تردد مسافر بین ایران و ترکیه و جذب گردشگران خارجی نقش بسزایی دارد و سومین مرز رسمی ایران با ترکیه در آذربایجان‌غربی است.

گمرک مرزی رازی در فاصله ۷۵ کیلومتری غرب شهر خوی و در مرز ایران با کشور ترکیه قرار دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha