ماه قرآن با نمایشگاه قرآنی «سّر راز»

تهران- ایرنا- دانشگاه هنرهای اسلامی‌ایرانی استاد محمود فرشچیان به مناسبت ماه مبارک رمضان با همکاری فرهنگستان هنر نمایشگاه اوراق زریّن مصحف وحی به روایت خوشنویسان و هنرمندان ایران و سراسر دنیای اسلام را با عنوان «سّر راز» برگزار کرد.

به گزارش گروه فرهنگی ایرنا از دانشگاه فرشچیان، این دانشگاه به مناسبت ماه مبارک رمضان با همکاری موسسه فرهنگی هنری صبا، وابسته به فرهنگستان هنر و موزه ملک، نمایشگاهی با عنوان «سّر راز» متشکل از اوراق زریّن مصحف وحی به روایت خوشنویسان و هنرمندان ایران و سراسر دنیای اسلام را در معرض نگاه دوستداران هنر قرار داده است.

فرهنگسرای صبا، ماه قرآن را با رونمایی از نمایشگاه «سّر راز» که نگین های درخشان هزار سال هنر قرآن در انواع شیوه ها مکتب‌های هنری است، آغاز کرد.

این مجموعه ارزشمند در برگیرنده منتخبی از آثار تصاویر گنجینه های مختلف هنری موزه ملک در گرایش هنرهای قرآنی همچون: خوشنویسی و کتابت در خطوط مختلف شامل نسخ، ثلث، ریحان، رقاع، کوفی، سوخت روی چرم، تذهیب، تجلید، گل و مرغ، و دیگر رویکردها از اوایل قرون اسلامی تا دوره قاجار است.
 
نمایشگاه «سّر راز» از ۳۰ فروردین همزمان مبارک رمضان در نگارخانه خیال موسسه فرهنگی هنری صبا گشایش یافته و تا پایان ماه قرآن میزبان علاقه‌مندان است.
 
علاقه مندان جهت بازدید مجازی از این نمایشگاه می توانند به آدرس صفحات مجازی همچون سایت فرهنگستان هنر  و صفحه اینستاگرام موسسه فرهنگی هنری و پژوهشی صبا   این موسسه مراجعه کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =