هفت طرح پسماند تهران با حضور معاون اول رییس‌جمهوری بهره‌برداری شد

تهران- ایرنا- هفت پروژه محیط زیستی سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران سه شنبه با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهوری، عیسی کلانتری رییس سازمان حفاظت محیط زیست و پیروز حناچی شهردار پایتخت به بهره‌برداری رسید.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران در این زمینه به خبرنگار ایرنا گفت: تمام تلاش ما این است تا با کاهش دفن زباله، تبعات مخرب این رفتار را به حداقل برسانیم. برهمین اساس پروژه‌هایی تعریف کردیم که در آستانه روز جهانی زمین پاک از آن‌ها رونمایی خواهیم کرد.

صدرالدین علیپور با اشاره به برخی از این پروژه‌ها اظهار داشت: تلاش ما برای کاهش ورود پسماند به آرادکوه موجب شد تا مرکزی را ویژه پسماندهای حجیم و ضایعات فضای سبز در منطقه ۱۸ راه‌اندازی کنیم که در این مرکز شاخه‌ها و سرشاخه‌ها و پسماندهای آلی میادین میوه‌وتره‌بار و فضای سبز به کود و کود گرانولی تبدیل می‌شوند.

وی راه‌اندازی سیستمی به‌منظور استفاده از پساب برای آبیاری فضای سبز آرادکوه را از دیگر پروژه‌های مهم محیط‌زیستی معرفی کرد و گفت: در کنار این مورد، مجموعه کهریزک همواره یکی از متهمان ایجاد بوی نامطبوع مسیر فرودگاه امام خمینی (ره) بوده است. به منظور سنجش سهم این مجموعه در این مشکل ایستگاه هواشناسی برای صحت‌سنجی جریان باد آرادکوه و سنسورهای سنجش بو را راه‌راندازی کردیم که فردا افتتاح خواهند شد.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند ادامه داد: همچنین از سامانه هوشمند رصد جمع‌آوری و انتقال پسماندهای پزشکی، سیستم محافظ و نگه‌دارنده مخزن جمع‌آوری پسماند و سومین کارخانه بازیافت پسماندهای عمرانی و ساختمانی رونمایی شد و همچنین کلنگ‌زنی سومین ایستگاه MRF انجام شد.

به گفته وی، تمامی این پروژه‌ها با تاکید بر حفظ محیط‌زیست و در قالب اجرای بخش‌های مختلف طرح کاپ صورت گرفته است.

به گزارش ایرنا، مراسم بهره برداری و کلنگ زنی از ۷ طرح زیست محیطی سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران در جنوب پایتخت در حال برگزاری است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha