۱۰ واحد تولیدی فروردین امسال در قم به بهره‌برداری رسید

قم-ایرنا- رییس سازمان صنعت،معدن و تجارت قم با بیان اینکه امسال ۱۴۰ واحدی صنعتی در این استان به بهره برداری می رسد، گفت: طی فروردین ماه سال جاری ۱۰ واحد صنعتی جدید در قم افتتاح شده است.

محمودسیجانی روز سه شنبه در حاشیه بازدید از چند واحد تولیدی در شهرک صنعتی شکوهیه در جمع خبرنگاران، افزود: در سال ۱۴۰۰ احیای ۴۰ واحد راکد صنعتی در دستور کار قرار دارد.

وی از وجود ۱۷۰ واحد راکد صنعتی در قم خبر داد و ابراز داشت: سال گذشته ۳۷ واحد از این مجموعه های تولیدی به مدار تولید و اشتغال اضافه شده است.

رییس سازمان صنعت،معدن و تجارت قم ادامه داد: اولویت قم در بهره برداری از واحدهای نیمه تمام صنعتی در سال جاری پروژه های با پیشرفت فیزیکی بالای ۶۰ درصد است.

سیجانی یادآور شد: سال گذشته برای راه اندازی ۱۳۰ واحد صنعتی جدید ۸۰۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری انجام گرفت و در سال جاری نیز برای حدود ۱۴۰ واحد جدید صنعتی سرمایه گذاری هزار میلیارد تومانی پیش بینی شده است.

رییس سازمان صنعت،معدن و تجارت قم اظهار داشت: سال گذشته ۳ هزار و ۶۰ اشتغال مستقیم صنعتی در قم به وجود آمد و امسال نیز ۳ هزار و ۵۰۰ اشتغال مستقیم صنعتی ایجاد خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: امروز از سه واحد تولیدی در رابطه با محصولات نساجی، مواد اولیه کفش و دمپایی و واحد تولید سیستم های سرمایشی و گرمایشی بازدید میدانی به عمل آمد.

سیجانی یادآور شد: با حمایت از واحدهای صنعتی پلیمری و قطع وابستگی به مواد اولیه خارجی شاهد صرفه جویی ارزی بیشتری در سال جاری خواهیم بود.

رییس سازمان صنعت،معدن و تجارت قم ادامه داد: با افتتاح از واحد تولیدی لامپ های کم مصرف که امروز به صورت رسمی به بهره برداری رسید ۵۷ اشتغال جدید در قم به وجود آمد.

قم دارای هفت شهرک صنعتی شکوهیه، الغدیر، چاپ و نشر، سلفچگان، محمودآباد، ثامن‌الائمه (ع) - قنوات - و فناوری اطلاعات و ارتباطات (I.C.T) و چهار ناحیه صنعتی خورآباد، دستجرد، سیرو و طغرود است که هرکدام از آنها به خصوص دو شهرک راهبردی شکوهیه و محمود آباد موقعیت ممتازی برای توسعه سرمایه گذاری، تولید و اشتغال دارد.

حجم سرمایه‌گذاری انجام شده برای واحدهای صنعتی قم فراتر از ۷۰ هزار میلیارد ریال است که با این حجم از سرمایه‌گذاری صورت گرفته در حدود ۲ هزار و ۴۰۰ واحد صنعتی و تولیدی استان برای بیش از ۵۸ هزار تَن فرصت اشتغال ایجادشده‌است./

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =