۴۰۰ هزار بسیجی در اجرای طرح شهید سلیمانی همکاری کردند

مشهد- ایرنا- رییس بسیج جامعه پزشکی گفت: از ابتدای آغاز طرح شهید سلیمانی تاکنون ۴۰۰ هزار بسیجی در اجرای این طرح همکاری کرده‌اند که تا ۶۰۰ هزار نفر هم آمادگی کمک به وزارت بهداشت را داریم.

طرح شهید سلیمانی از ۲۰ آبان پارسال در خراسان رضوی به منظور مقابله با شیوع ویروس کرونا در مراسمی با شرکت مسوولان این استان و حضور ویدئوکنفرانسی رییس سازمان بسیج مستضعفان در مشهد، با همکاری نهادها و سازمانهای مختلف آغاز شد.
شناسایی بیماران از طریق شبکه محله‌ای، معرفی به مراکز جامع سلامت منتخب، تسهیل هدایت بیمار به درمانگاه، نقاهتگاه و بیمارستان مطابق فرایند تعریف شده دانشگاه و همچنین پشتیبانی و حمایت از بیماران در دوره قرنطینه با رفع موانع معیشتی از جمله اهدای بسته‌های کمک معیشتی به خانواده بیماران، رفع موانع شغلی در زمینه اخذ و ارائه گواهی مرخصی استعلاجی معتبر و برطرف کردن مشکلات شخصی شامل خرید و انجام امور جاری زندگی فرد بیمار در صورت نیاز، با استفاده از ظرفیت جوانان بسیجی، مومن، امین و معتمد محل از جمله اهداف طرح مسجد سنگر سلامت است.

دکتر مسلم چشمی روز سه شنبه در حاشیه جلسه کنترل و رصد فعالیتهای طرح شهید سلیمانی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در مشهد افزود: از ابتدای شیوع کرونا موضوع ضدعفونی محلات، تامین ماسک و مواد ضد عفونی را شروع کردیم در حالی که هنوز هیچ تفاهم نامه‌ای با وزارت بهداشت نداشتیم.
وی ادامه داد: در طرح غربالگری ملی به عنوان طرح مشترک ما و وزارت بهداشت تفاهم نامه امضا کردیم و از اول اجرای طرح تا کنون ۸۵ درصد مردم غربالگری شده اند. در گام دوم طرح شهید سلیمانی را ارائه کردیم که کمیته مراقبتی، کمیته حمایتی و کمیته نظارتی دارد.
رییس بسیج جامعه پزشکی ادامه داد: در تعطیلات دو هفته‌ای نوروز طرح تشدید مراقبت‌ها به اجرا درآمد که متاسفانه کسانی که باید در حوزه نظارت کار کنند،  کمک نکردند و آنطور که می‌خواستیم انجام نشد. در این مرحله از عملکرد وزارت کشور راضی نیستیم چون کارهای سلبی خوبی انجام نشد و کارهای ایجابی تحت تاثیر قرار گرفت.  
چشمی ادامه داد: در مرحله نخست اجرای طرح شهید سلیمانی تاکید بر کار ایجابی و آگاهی رسانی و در مرحله تشدید اجرای طرح همراه با موارد سلبی بود که این مورد در وزارت کشور متمرکز است.
وی گفت: در گام جدید طرح شهید سلیمانی را بازنگری کردیم و اقشار مختلف بسیج از جمله اصناف فعالیت بیشتری در آن دارند تا به وزارت بهداشت کمک ‌کنیم.
وی اظهار داشت: در اجرای طرح شهید سلیمانی خراسان رضوی خوب کار کرده و جزو سه استان برتر است.
 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha