استاندار سمنان: کمبود آب ابتدا با مدیریت منابع داخلی جبران شود

سمنان- ایرنا- استاندار سمنان با اشاره به سند سازگاری با کم‌آبی گفت: کمبود آب در استان، در کنار برنامه‌ریزی برای تامین از دیگر منابع، با مدیریت منابع داخلی جبران شود.

به گزارش ایرنا، علیرضا آشناگر روز سه شنبه در نشست شورای حفاظت از منابع آب و سازگاری با کم‌آبی استان سمنان در سالن کوثر استانداری افزود: همزمان با انتقال آب از سایر حوضه ها به استان سمنان ، مدیریت منابع داخلی و اصلاح الگوی مصرف پیگیری و به طور مستمر اجرا شود.

وی با تقدیر از تلاش‌های مسئولان در بررسی، تحلیل و تصویب سند سازگاری با کم آبی استان سمنان،یادآور شد: سمنان استان کم آبی است و منابع آب در این استان محدود است و باید وضع موجود را مدیریت کرد.

استاندار سمنان بیان کرد: باید شرایط کم آبی در استان را جدی بگیریم و برای جبران کسری آب با توجه به وضع موجود، مدیریت منابع داخلی و اصلاح الگوی مصرف و در کنار آن انتقال آب از سایر حوزه ها مدنظر باشد.

وی گفت: معاونت هماهنگی امور عمرانی استاندار سمنان، مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای سمنان و مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان سمنان در ارتباط با مدیریت منابع آب و اجرای سند سازگاری با کم آبی جلسات مستمر با مدیران شهرستانی مرتبط و فرمانداران برگزار نمایند.

آشناگر افزود: در سفر حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی رئیس قوه قضائیه به استان سمنان تصمیمات قضائی در ارتباط با طرح‌های مشترک سمنان با دیگر استان‌ها اتخاذ شد که لازم است مدیران مربوط با بررسی فرایند کار، گزارشی از پیشرفت طرح ها ارائه دهند.

وی ادامه داد: با ارسال گزارش کار طرح های مشترک سمنان با دیگر استان های کشور، برای رفع مشکلات و تسریع در انجام امور، مسائل و موانع احتمالی به رئیس قوه قضائیه برای پیگیری امور ارسال خواهد شد.

 استاندار سمنان با اشاره به اینکه شهرداری سمنان پیمانکار جدید طرح راه اندازی پساب این شهر است گفت: شهرداری بر اساس زمان بندی، کار را تحویل و به تعهدات خود عمل کند.

استاندار سمنان بیان کرد: تاکنون سه کیلومتر از طرح پساب سمنان در دست اجرا قرار دارد و تا تکمیل طرح و انجام ۸۰ کیلومتر خیلی فاصله است، شهرداری سمنان به عنوان پیمانکار این طرح، وقت و اعتبار بیشتری بگذارد تا این طرح به نتیجه برسد.

وی گفت که با اجرای این طرح ، شهرداری سمنان می تواند علاوه بر فروش آب به بخش صنعت و تولید، درتوسعه فضای سبز و راه اندازی کمربند سبز با مشارکت منابع طبیعی اقدام کند.

آشناگر اضافه کرد: هر سه ماه یک بار از پیشرفت فیزیکی طرح‌ پساب سمنان گزارش کار ارائه شود و اگر شهرداری سمنان نتواند به تعهدات خود عمل کند ، تصمیمات دیگری برای اجرای این طرح اتخاذ شود.

استاندار سمنان با اشاره به اینکه طرح پساب شهر سمنان، پروژه بزرگی است، گفت: شهرداری سمنان برای تامین مالی این طرح فکر اساسی کند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha