۱ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۱۰:۲۳
کد خبرنگار: 957
کد خبر: 84303025
۰ نفر

برچسب‌ها

مشترکان کردستانی ۱۸ درصد بیشتر آب مصرف کردند

سنندج- ایرنا- معاون بهره‌برداری و توسعه آب شرکت آبفای کردستان گفت: مشترکان این استان سال گذشته ۱۶۳ میلیون مترمکعب آب مصرف کردند که نسبت به مدت مشابه سال قبل‌تر از آن، ۱۸ درصد بیشتر است.

محمد فرهاد روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با توجه به کاهش ۳۲ درصدی بارندگی‌ها در استان نسبت به مدت مشابه پارسال و احتمال کم‌آبی، می‌طلبد مشترکان در مصرف آب صرفه‌جویی کنند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر روزانه ۴۵۰ هزار مترمکعب آب شرب در استان مصرف می‌شود، افزود: هم اکنون مشترکان شهری روزانه ۳۵۰ هزار مترمکعب و روستایی ۱۰۰ هزار مترمکعب آب شرب مصرف می‌کنند.

معاون بهره‌برداری و توسعه آب شرکت آب و فاضلاب کردستان بر ضرورت استفاده صحیح از آب شرب در شرایط کنونی تاکید کرد و گفت: ۴۹ درصد آب تولیدی استان از منابع آب‌های سطحی(سدها و چشمه ها) و ۵۱ درصد از منابع زیرزمینی تأمین می‌شود.

فرهاد با اشاره به اینکه سال گذشته ۱۶۳ میلیون مترمکعب آب در استان مصرف شد، اضافه کرد: امیدواریم با همکاری مردم در سال جاری بتوانیم آب مورد نیاز را تامین کرده و شاهد کم‌آبی نباشیم.

وی اظهار داشت: در حال حاضر ۱۱۲ پروژه عمرانی در بخشهای آبرسانی، اصلاح و توسعه شبکه های توزیع و انتقال آب برای تامین آب پایدار مشترکین در دست اجرا است.

هم اکنون ۴۷۵ هزار مشترک شهری و روستایی از خدمات شرکت آب و فاضلاب کردستان بهره‌مند است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha