۲۲۰ قشمی در آزمون قرآن و عترت قشم شرکت می‌کنند

قشم- ایرنا- مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد قشم گفت: نوزدهمین آزمون سراسری قرآن و عترت همزمان با سراسر کشور و با حضور ۲۲۰ شرکت کننده در قشم برگزار می‌شود.

علیرضا کمساری روز سه‌شنبه در جمع خبرنگاران افزود: این آزمون در روزهای هشتم تا دهم اردیبهشت ماه مصادف با پانزدهم ماه مبارک رمضان و به صورت مجازی برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: این آزمون که قرار بود در روزهای ۱۳ تا ۱۵ اسفند برگزار شود به علت وضعیت موجود در اثر شیوع ویروس کرونا تاکنون به تعویق افتاده است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی قشم تصریح کرد: ثبت نام آزمون امسال رشته‌های ترجمه و مفاهیم قرآن کریم در ۲ رشته، ترجمه سوره بقره و تفسیر سوره بقره، بخش معارف اهل بیت (ع) در سه رشته، حفظ و مفاهیم نهج البلاغه، حفظ و مفاهیم صحیفه سجادیه و سبک زندگی معصومان است.

وی اظهار کرد: همچنین حفظ قرآن کریم در رشته‌های حفظ و مفاهیم کل قرآن کریم، حفظ و مفاهیم ۲۵ جزء اول، ۲۰ جزء اول، ۱۵ جزء اول، ۱۰ جزء اول، پنج جزء اول، سوره بقره، جزء یکم و سی ام قرآن کریم بخش دیگری از رشته های این آزمون هستند.

کمساری در پایان بیان کرد: آزمون‌های سراسری قرآن و عترت یکی از اقدامات تاثیرگذار در توسعه فرهنگ قرآنی در کشور است و در کنار سایر حمایت‌های مادی و معنوی، با هدف حمایت از بخش خصوصی و بسترسازی هرچه مطلوب‌تر آموزش مفاهیم قرآن و معارف برگزار می‌شود.

جزیره قشم با مساحت یک هزار و ۵۰۰ کیلومتر در سال‌های ۱۳۶۹ و ۱۳۷۰ با تصمیم دولت به ۲ بخش منطقه آزاد با مساحت ۳۰۰ کیلومتر و منطقه ویژه اقتصادی با مساحت یکهزار و ۲۰۰ کیلومتر تقسیم شد.

پیوند اقتصاد ملی به اقتصاد جهانی، انتقال تکنولوژی پیشرفته به منطقه، جذب سرمایه‌های خارجی، تربیت نیروی انسانی ماهر و متخصص و افزایش صادرات و کسب در آمدهای ارزی از جمله هدف‌های ایجاد منطقه آزاد قشم است.

شهرستان قشم شامل جزیره‌های قشم، هنگام و لارک با ۱۵۰ هزار نفر جمعیت از تنگه هرمز به موازات سواحل استان هرمزگان به طول ۱۵۰ کیلومتر و عرض میانگین ۱۱ کیلومتر در آب‌های خلیج فارس گسترده شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha