پارسال مصرف گاز سی.ان.جی در چهارمحال و بختیاری ۱۳.۶ درصد افزایش یافت

شهرکرد- ایرنا- مدیر شرکت پخش فرآورده‌های نفتی منطقه چهارمحال و بختیاری گفت: مصرف سوخت گاز سی. ان. جی. (CNG) در این استان پارسال ۱۳.۶ درصد نسبت به سال ۱۳۹۸ افزایش یافت.

جعفر سالاری‌نسب روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا تاکید کرد: سال گذشته ۱۰۴ میلیون و ۸۲۶ هزار مترمکعب گاز سی. ان. جی.(CNG) برای مصرف خودروهای دوگانه سوز در جایگاه‌های این استان عرضه شد که نسبت به سال ۱۳۹۸ برابر ۱۳.۶ درصد افزایش یافت.

وی افزود: به‌ ازای مصرف این میزان گاز سی.ان.جی. (CNG) عرضه شده در این مدت، حدود ۱۰۴ میلیون لیتر مصرف بنزین در چهارمحال و بختیاری صرفه‌جویی شده است.

سالاری‌نسب تصریح کرد: مصرف سی. ان. جی. (CNG) با توجه به ارزان‌تر بودن آن، نسبت به استفاده از سایر سوخت‌های فسیلی مانند بنزین از نظر اقتصادی مقرون‌به‌صرفه‌تر است و آلایندگی کمتری در هوا تولید می‌کند.

وی یادآور شد: طرح رایگان دوگانه‌سوز کردن خودروهای وانت‌بار سبک شخصی و عمومی و تاکسی‌های عمومی درون شهری و برون شهری از سال گذشته در استان در حال اجرا است.

مدیر شرکت پخش فرآورده‌های نفتی منطقه استان اظهار داشت: مالکان این خودروها برای بهره‌مندی از این طرح باید در سریع‌ترین زمان ممکن با نام‌نویسی اینترنتی در سایت به نشانی الکترونیکی https://gcr.niopdc.ir/login برای گازسوز کردن وسلیه نقیله خود اقدام کنند.

وی گفت: نصب و تعمیر مخزن‌های سی. ان. جی.(CNG) باید در کارگاه‌های مجاز انجام و از هرگونه دست‌کاری و بُرش‌کاری بر روی مخازن یا نصب و تعمیرات در کارگاه‌های تایید نشده و غیرمجاز خودداری شود.

سالاری‌نسب تاکید کرد: در خصوص رعایت الزام‌ها و استانداردسازی جایگاه‌های عرضه سی. ان. جی. (CNG) برای سوخت‌رسانی ایمن در جایگاه‌ها، پایش‌ها و بازبینی‌های لازم به‌صورت مستمر انجام می‌شود.

به گزارش ایرنا، چهارمحال و بختیاری دارای ۱۰ شهرستان با جمعیتی افزون‌بر ۹۷۹ هزار نفر است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha