صعود مستقیم ایران به جام جهانی فوتسال؛ خبری که به زودی اعلام می‌شود

تهران- ایرنا- یک سایت ویتنامی از صعود مستقیم ایران به جام جهانی فوتسال خبر داد اما این موضوع هنوز به صورت رسمی اعلام نشده است.

به گزارش روز سه‌شنبه ایرنا، سایت ویتنامی بونگدا پلاس امروز مدعی شد که کنفدراسیون فوتبال آسیا سه تیم صعود کرده به جام جهانی فوتسال را مشخص کرده و قرار است دو تیم دیگر صعود کننده از طریق برگزاری پلی‌آف به جام جهانی لیتوانی صعود کنند.

این سایت مدعی شد که ایران، ژاپن و ازبکستان سه تیم صعود کرده به جام جهانی هستند. این سایت ویتنامی همچنین مدعی شد که دو سهمیه دیگر هم با برگزاری مسابقات پلی‌آف بین چهار تیم تایلند، ویتنام و لبنان، ‏عراق‬ مشخص خواهد شد.

اما این خبر تا چه حد صحت داد؟ این موضوع که رقابت‌های جام ملت‌های آسیا به طور کلی برگزار نمی‌شود درست است اما برگزار نشدن جلسه هیات‌رییسه AFC موضوع مطرح شده،در این رابطه است. 

این جلسه مهم هنوز برگزار نشده اما به نظر می‌رسد که ایران به احتمال بسیار زیاد به صورت مستقیم به جام جهانی صعود کرده و این خبر نیز به زودی اعلام شود. نهمین دوره جام جهانی فوتسال قرار است در شهریورماه و به میزبانی لیتوانی برگزار شود.

قرعه کشی این بازی‌ها در تاریخ ۱۱ خردادماه در زوریخ سوئیس برگزار خواهد شد. ۲۴ تیم حاضر در این مسابقات در ۶ گروه ۴ تیمی تقسیم می‌شوند. هنوز تکلیف هشت تیم صعودکننده به جام جهانی مشخص نشده است.

این مسابقات قرار بود سال ۲۰۲۰ برگزار شود اما شیوع کرونا باعث شد تا این رقابت ها با یک سال تاخیر مواجه شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha