با اصلاح نرخ محصولات استراتژیکی چون گندم رضایت کشاورزان را جلب کنیم

تهران - ایرنا - عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، نرخ تعیین شده گندم را پایین‌تر از قیمت خوراک دام ارزیابی کرد و گفت: با اصلاح قیمت گندم، رضایت کشاورزان پرتوان که در تامین نیاز کالای استراتژیک یک کشور نقش داشته‌اند، به دست بیاوریم.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، «صمدالله محمدی» در نطق میان دستور خود در صحن علنی روز سه شنبه مجلس شورای اسلامی با تسلیت درگذشت شهادت گونه سردار «سید محمد حجازی» گفت: سالها است که تاکید مقام معظم رهبری اشتغال، معیشت، تولید و اقتصاد است و این موارد را کلید حل مشکلات کشور و بهبود تولید ملی معرفی می‌فرمایند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، دست اندرکاران اجرایی را مسوول مانع زدایی‌ها و پشتیبانی توصیف کرد و افزود: در شرایط سخت معیشتی و اقتصادی کشور ضرورت دارد مسوولان اجرایی تلاش پایانی خود را برای تولید و حل مشکلات مردم افزایش دهد.

محمدی با اشاره به نشست مشترک برجام در شهر وین گفت: سه کشور اروپایی و آمریکا که همه تعهدات برجام را زیر پا گذاشته و به تعهدات خود عمل نکردند، حق ندارند در این مذاکرات شرط و شروط بگذارند. بلکه لازم است براساس فرمایش‌های رهبر معظم انقلاب درباره اقدام در مقابل اقدام، رفع تحریم مقابل ایفای تعهدات را در نظر بگیرند و از فرسایشی شدن مذاکرات پرهیز کنند.

وی در ادامه نطق خود مواردی از مشکلات حوزه انتخابی خود را برشمرد و گفـت: سرمازدگی محصولات کشاورزی و خشکسالی‌های اخیر سبب خسارت به کشاورزان، دامداران و زنبورداران شده و باید نسبت به امهال تسهیلات کشاورزی، پرداخت تسهیلات کم بهره در درازمدت و مساعدت صندوق بیمه محصولات کشاورزی به داد این قشر زحمتکش رسید.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به قیمت خرید تضمینی گندم، مطرح کرد: قیمت تعیین شده گندم از قیمت خوراک دام هم پایین‌تر است؛ با اصلاح قیمت گندم رضایت کشاورزان پرتوان که در تامین نیاز کالای استراتژیک یک کشور نقش داشته‌اند را به دست بیاوریم. همچنین اگر تامین نهاده‌های دامی عشایر با سرعت انجام نشود، تلفات سنگینی بر دام عشایر وارد خواهد شد.

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha