تامین اجتماعی ابرکوه پارسال ۷۲۴ میلیارد ریال مستمری پرداخت کرد

یزد- ایرنا - رییس شعبه تامین اجتماعی شهرستان ابرکوه گفت: سال ۱۳۹۹، مبلغ ۷۲۴ میلیارد ریال بابت تعهد کوتاه مدت به ۲ هزار و ۱۴۸ نفر از بازنشستگان، کارافتادگان و بازماندگان تحت پوشش این نهاد پرداخت شد.

عباس حمیدی زاده روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: تعهدات کوتاه مدت اعم از غرامت دستمزد زمان بیماری ، بارداری بانوان، کمک هزینه های ازدواج  و پزشکی و تعهدات بلند مدت هم شامل بازنشستگی ، از کارافتادگی و بازماندگان است که سازمان در این مورد تعهداتی دارد.

وی اظهار کرد: از سال ۱۳۹۲ تاکنون تعداد بیمه شدگان اصلی و تبعی شهرستان با ۱۸ درصد افزایش از ۳۰ هزار و ۸۷۴ نفر به ۳۶ هزار و ۲۵۰ نفر رسید.

حمیدی زاده ،اشتغال و تمایل افراد به برخورداری از مزایای صنعت بیمه ، ارایه خدمات مطلوب به افراد ذی نفع و اطلاع رسانی در این مورد را علت افزایش بیمه شدگان بیان کرد.

پرداخت مستمری تامین اجتماعی به ۵۳۰ میلیارد ریال افزایش یافت 

به گفته وی مبلغ مستمری پرداخت شده  در این مدت از ۹۹ میلیارد و ۳۵۱ میلیون ریال در سال ۱۳۹۲ با تدبیر و رویکرد حمایتی دولت تدبیر و امید هم اکنون به ۵۳۰ میلیارد ریال رسید .

این مسوول تصریح کرد: پرداختی ها در قالب تعهدات بلندمدت و کوتاه مدت در دولت دوازدهم در این شهرستان ۵.۳ برابر افزایش یافت .

وی با اشاره به سیاست‌های دولت مبنی بر ارایه خدمات غیرحضوری و الکترونیکی برای رفاه حال افراد زیرپوشش ، گفت: ۹۲ درصد مراجعه بیمه شدگان و مسوولان کارگاه‌ها به شعبه های  تامین اجتماعی  کاهش یافت.

رییس شعبه تامین اجتماعی ابرکوه خاطرنشان کرد: سال گذشته تا سی ام بهمن ۱۳۹۹، ۱۴ هزار و ۵۱۶ فقره دفترچه‌های درمانی در این شهرستان برای بیمه شدگان صادر شد.

حمیدی زاده یاد آورشد : قبل از شیوع ویروس کرونا مراجعه حضوری برای تمدید دفترچه درمانی به شعبه وجود داشت که از اول اسفند ماه پارسال چاپ دفترچه درمانی متوقف و ارایه خدمات به تمامی بیمه شدگان و مستمری بگیران به صورت برخط با ارایه کد ملی انجام می گیرد.

وی با بیان اینکه کارکنان هزار و ۱۵۳ کارگاه‌های تولیدی، فنی و صنعتی ابرکوه زیرپوشش بیمه تامین اجتماعی هستند، گفت: مطالبات معوق بیمه از کارگاه‌های تولیدی شهرستان ۱۳۴ میلیارد ریال است.

مرکز شهرستان ۵۵ هزار نفری ابرکوه در ۱۴۰ کیلو متری جنوب غربی شهر یزد قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =