تکلیف دستگاه‌های اجرایی در رفع معضلات حاشیه شهر سبزوار مشخص می‌شود

سبزوار- ایرنا- فرماندار ویژه سبزوار گفت: به منظور اقدام عملی و تسریع در رفع مشکلات محلات هدف و حاشیه این شهر، وظایف و تکلیف دستگاه‌های اجرایی به زودی مشخص می‌شود.

سیدمجتبی علوی مقدم روز سه شنبه در حاشیه بازدید از محلات حاشیه شهر سبزوار در گفت و گو با خبرنگاران افزود: هر دستگاه اجرایی نقشی در طرح‌های بازآفرینی، بهسازی بافت و توانمندسازی اجتماعی و اقتصادی که برای ساکنان محلات هدف تعریف شده بر عهده دارد.

وی اضافه کرد: با برنامه‌ریزی و شناسایی اهم مشکلات محلات حاشیه شهر سبزوار، به زودی سهم دستگاههای اجرایی در بخش های مختلف مشخص می شود و هر نهاد باید در بازه زمانی مشخص طرح‌ها و  اقدامات خود را اجرایی کند.

فرماندار سبزوار گفت: در کنار تلاش دستگاه‌های اجرایی نقش و مشارکت شهروندان محلات حاشیه  شهر  نیز در بهبود و بازآفرینی این مناطق مهم است.  

دبیر ستاد بازآفرینی شهر سبزوار نیز گفت: سبزوار یک از شهرهای پیشرو کشور در موضوع بازآفرینی محلات هدف است و بدین منظور طی چهار سال گذشته ۲۰۷ اقدام و طرح شهری در این مناطق آغاز شده است.

مهدی برزویی افزود: طرح های مختلفی در بخش‌های مختلف عمرانی، آموزشی، بهداشت و درمان، خدمات شهری و فرهنگی با رویکرد بهسازی بافت و توانمندسازی اجتماعی و اقتصادی ساکنان محلات هدف شهر سبزوار در دست اجراست.

وی ادامه‌ داد: نخستین همایش ملی تخصصی بازآفرینی پایدار محله‌های هدف شهر سبزوار در سال ۹۳ و همایش بررسی تجارب بازآفرینی شهری کشور در سال ۹۷ با تاکید بر تجربه سبزوار در این شهرستان برگزار شد.

سبزوار رتبه دوم حاشیه نشینی را پس از مشهد در خراسان رضوی دارد. این شهر از جمله شهرهایی است که با مساله سکونتگاه غیررسمی مواجه است و نزدیک به ۷۰هزار نفر از جمعیت این شهر در سکونتگاه‌های غیررسمی که دور تا دور آن را فرا گرفته است زندگی می کنند.

۸۰۰ هکتار از گستره سه هزار و ۷۵۴ هکتاری شهر سبزوار سکونتگاه غیررسمی یا حاشیه این شهر است و محدوده شرق کال عیدگاه بزرگترین کانون اسکان غیررسمی شهر سبزوار هم از نظر جمعیت و هم وسعت محسوب می‌شود.

شهر ۲۴۷ هزار نفری سبزوار در فاصله ۲۳۰ کیلومتری غرب مشهد واقع است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha