امید بیشتری به مسابقات گزینشی بسکتبال مجارستان داریم تا اتریش

تهران- ایرنا- مربی تیم ملی بکستبال سه به سه گفت: تیم ملی بسکتبال زنان در گزیشی المپیک اتریش کار دشوارتری دارند زیرا تیم‌های بیشتر و با رنکینگ‌های برتر جهان در آن حضور می‌یابند اما در مسابقات گزینشی مجارستان دست ما مقداری برای کسب سهمیه باز می‌شود.

«نیکا بیک‌لیک‌لی» روز جمعه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: ملی‌پوشان دعوت شده به این اردو را با توجه به ۱۰ رتبه برتر کشور در مسابقات لیگ برتر دعوت کردیم. آنان در این رقابت‌ها نمایش خوبی از خود نشان دادند.

وی ادامه داد: این ملی‌پوشان در دو یا سه سال اخیر عملکرد خوبی داشتند و خود را بالا کشیدند. حتی به توپ سه به سه آشنایی بیشتری دارند و دستشان به این توپ عادت دارد. از آنان راضی هستیم و با آنکه از فضای بسکتبال ۵ به ۵ خارج شده و به فضای بسکتبال سه به سه آمده‌اند اما فضا را برای آنها بالا بردیم.

مربی تیم ملی بسکتبال سه به سه افزود: دور قبل اردو با توجه به کرونا و فینال لیگ برتر در زمان مسابقات نیمه نهایی لیگ برتر در مجموعه ورزشی آزادی بود اما ترجیح دادیم برای رعایت نکات بهداشتی به جای دیگری برویم و سازمان دخانیات در این زمینه همکاری کرد و کل مجموعه را که شامل استخر، سالن بدن‌سازی و سالن بسکتبال است، در اختیار ما قرار داد.

وی اضافه کرد: اولین بار است که با همکاری فدراسیون روی کورت تخصصی بسکتبال سه به سه تمرین می‌کنیم. فدراسیون کمک کرد تا این کورت را تهیه کنیم. جای ما ایزوله است و کورت جمع یا پهن نمی‌شود.

بیک‌لیک‌لی با اشاره به اینکه هشت اردو برای ملی‌پوشان در نظر گرفتیم، گفت: از این به بعد فشار اردوها بیشتر می‌شود و سه روز را در اردو می‌گذرانیم و بعد از یک هفته استراحت دوباره سه روز اردو برگزار می‌کنیم و این روند تا زمان اعزام ادامه دارد. در این اردوها روزی دو بار تمرین و یک بدنسازی داریم.

وی خاطرنشان کرد: مسابقات گزینشی المپیک اتریش از پنجم خرداد ماه شروع می‌شود و تیم‌ها به دلیل بحران کرونا باید طی  دو روز وارد شوند و کشورها به دو قسمت تقسیم می‌شوند که ۱۰ تیم سوم و ۱۰ تیم چهارم خرداد وارد اتریش خواهند شد که تیم ملی بسکتبال سه به سه کشورمان سوم خرداد به اتریش اعزام می‌شود.

مربی تیم ملی بکستبال سه به سه تصریخ کرد: یکی از نقاط قوت تیم ملی ما حضور در مسابقات کسب سهمیه، کاپ آسیا و جام جهانی است. علاوه بر آن توانستیم در کسب سهمیه حضور یابیم و این امر یک نقظه عطف برای بسکتبال سه به سه زنان محسوب می‌شود. در کنار آن ما با رویدادهای داخلی توانستیم تیم ملی را زنده نگاه داریم. این امر از نقاظ قوت ما محسوب می‌شود.

وی  نقاط ضعف تیم ملی بسکتبال سه به سه را عدم حضور در مسابقات فیبا عنوان کرد و گفت: باید بتوانیم علاوه بر کسب سهمیه‌ها در مسابقات بین المللی حضور یابیم و این امر نیازمند جذب حامیان مالی قوی است. تیم‌هایی که در این رقابت‌ها حضور می‌یابند از آمادگی بالایی برخوردار هستند.

بیک‌لیک‌لی اظهار کرد: با توجه به اینکه نسبت به تیم‌های دیگر در مسابقات گزینشی المپیک نوپاتر هستیم نمی توان چیزی را در مسابقات کسب سهمیه پیش بینی کرد.

وی ادامه داد: تمام تیم‌ها با یک قدرت می‌آیند زیرا در بین ۲۰ رنکینگ برتر جهان قرار دارند. در دور اول مسابقات گزینشی اتریش همه چیز سخت‌تر است اما در دور دوم در مسابقات گزینشی مجارستان فشار کمتری وجود دارد. بازی‌ها بسیار سخت است و از الان نمی‌توانیم چیزی بگوییم. باید ببینیم که تیم‌ها با چه توانی می‌آیند. می‌دانیم که آمریکا و آسترالیا با بهترین ترکیب خود می‌آیند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha