۳۱ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۱۴:۲۴
کد خبرنگار: 2104
کد خبر: 84302852
۰ نفر

برچسب‌ها

۲۲ واحد صنفی بی‌توجه به محدودیت‌های کرونا در سنندج پلمب شد

سنندج - ایرنا - رییس مرکز بهداشت سنندج گفت: در پی تشدید اقدامات نظارتی بر فعالیت ادارات و اصناف ۲۲ واحد صنفی متخلف در سه روز گذشته به علت عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فعالیت در زمان محدودیت‌های گروه‌های چهارگانه پلمب شد.

جهانبخش یوسفی روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در مدت یاد شده ۱۵ اکیپ گشت مشترک ستادی از سه اداره و ۱۴۸ واحد صنفی و در سطح بازدید کارشناسان مراکز تابعه و محیطی ۴۱۶ صنف مختلف مورد بازرسی قرار گرفتند.

وی گفت: در روند این بازدید ها ۱۸ مکان و صنف مختلف به علت تخطی و قصور از اجرای کامل موازین وپروتکلهای بهداشتی اخطاریه ۲۴ ساعته بهداشتی دریافت  کردند تا در کمترین زمان ممکن نسبت به رفع مشکلات اقدام کنند.

رییس مرکز بهداشت سنندج به پیگیری ۱۳ مورد اخطاریه های صادر شده در گذشته و ۹ مورد شکایات مردمی ثبت شده در سامانه ۱۹۰ اشاره کرد و افزود: بازرسان  این مرکز در طی سه روز گذشته ۱۶۹  مورد بازدید از مراکز عرضه مواد غذایی آماده و رستوران ها را به انجام رسانده و از  ۱۱ مورد موادغذایی آماده طبخ و عرضه برای تایید سلامت نمونه برداری کردند.

یوسفی به کشف و ضبط ۵۲۵ کیلوگرم انواع مواد غذایی تاریخ گذشته و فاسد توسط اکیپ‌های ضربت بهداشت محیط این مرکز اشاره کرد و افزود: بعد از طی مراحل قانونی و اخذ مجوز لازم نسبت به معدوم سازی این مواد اقدام  می شود.

رییس مرکز بهداشت سنندج در خصوص ادامه تشدید نظارتها بر فعالیت ادارات وصنوف مختلف در دوران کرونا بویژه زمان محدودیت فعالیت گروههای شغلی مختلف گفت : برابر مصوبه ستاد ملی کرونا و همچنن ستاد شهرستانی مقابله با کرونا وبا توجه به وضعیت رنگ سنندج تنها فعالیت گروه شغلی یک مجاز بوده که در چارچوب رعایت کامل پروتکلهای بهداشتی به انجام برسد و سه گروه دیگر مجاز به فعالیت نیستند.

وی گفت: در سه روز گذشته از ۴۱۹ نفر از شهروندان مشکوک به کرونا در مراکز ۱۶ ساعته نمونه‌گیری شده است.

در ۲۴ ساعت منتهی به ظهر روز دوشنبه ۳۰ فروردین ۵۲۷ بیمار جدید مبتلا به کرونا شناسایی و پنج بیمار هم جان خود را از دست دادند.

در حال حاضر ۶۳۳ بیمار در مراکز درمانی بستری بوده و  ۸۰ بیمار در بخش آی‌سی‌یو تحت مراقبتهای ویژه هستند.

کرونا از اسفند ۱۳۹۸ تاکنون یک هزار و ۱۷۵ قربانی در کردستان داشته است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha