تخصیص۳۰ درصد سوخت تشویقی حمل چغندرقند از خوزستان

اهواز - ایرنا - مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خوزستان گفت: ٣٠ درصد سوخت تشویقی به رانندگان حمل چغندرقند از مبدأ شهرهای شمالی استان تخصیص داده شد.

غلامعباس بهرامی نیا سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با هدف حمل به موقع کالاهای اساسی از مبدأ بنادر کشور از جمله بندر امام خمینی(ره) و جلوگیری از وقفه در حمل این کالاها و محصولات فسادپذیر ، سوخت تشویقی برای ناوگان حامل این کالاها تخصیص یافت.    

وی با بیان اینکه چغندرقند یک محصول فسادپذیر است، افزود: امسال کاشت یک میلیون و ۳۰۰ هزار تن چغندرقند در شهرهای دزفول، شوش ، اندیمشک، بهبهان و شوشتر پیش بینی شده است که نسبت به سال گذشته رشد ۶٠ درصدی در برداشت این محصول را شاهد هستیم.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خوزستان بیان کرد: ۲ کارخانه تولید قند در استان اصفهان، ۲ کارخانه در استان فارس، ۲ کارخانه در استان کرمانشاه و در استان های همدان، قزوین، چهارمحال و بختیاری و خوزستان هر کدام یک کارخانه، خریدار محصول چغندرقند هستند و جابه جایی این محصول از استان نیازمند روزانه ۲هزارو ۲۰۰ کامیون است.

بهرامی نیا گفت: به منظور تشویق رانندگان برای جابجایی این کالا از خوزستان، تخصیص ٣٠ درصد سوخت اضافه بر سهمیه از مبدأ شهرهای شمالی استان درنظر گرفته شده است و طی هماهنگی های صورت گرفته با شرکت پخش فراورده های نفتی، تمهیداتی درخصوص تأمین سوخت آزاد این کامیون ها علاوه بر سهمیه تخصیص داده شده صورت گرفته است.
وی تاکید کرد: به منظور تسریع در حمل و نقل چغندرقند، هماهنگی های لازم با جهاد کشاورزی و کارخانه های قند استان های مقصد در خصوص پرداخت به موقع کرایه حمل به رانندگان نیز انجام شده است.
به گفته مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خوزستان، تخصیص ٣٠ درصد سوخت اضافه بر سهمیه شامل کامیون های حمل کالاهای اساسی از مبدأ بندر امام خمینی(ره) نیز می شود.

مناطق دزفول ، شوش ، اندیمشک ، شوشتر ، بهبهان و اهواز از مناطق عمده کشت چغندرقند در خوزستان هستند.
پارسال حدود ۸۰۰هزار تن چغندر قند در خوزستان تولید و به هشت کارخانه قند کشور ارسال شد.
فقدان زنجیره تولید ، ناکافی بودن صنایع تکمیلی ، فراوری و بسته بندی از چالش‌های عمده بخش کشاورزی خوزستان است.
سالانه حدود ۱۷.۲میلیون تن محصول زراعی ، باغی ، دامی و شیلاتی معادل ۱۳.۵درصد کل تولیدات کشاورزی کشور به ارزش بیش از ۲۹۰هزار میلیارد ریال در خوزستان تولید می‌شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha