آمار قطعی داوطلبان شورای روستایی خراسان شمالی ۵ هزار و ۵۶ نفر اعلام شد

بجنورد- ایرنا- رییس ستاد انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری و ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا و عشایری استان خراسان شمالی، آمار قطعی داوطلبان انتخابات شورای اسلامی روستایی و عشایری این استان را پنج هزار و ۵۶ نفر اعلام کرد.

احمد برادران روز سه شنبه در گفت و گوی اختصاصی با ایرنا اظهار داشت: پرونده حدود ۱۶ داوطلب انتخابات شوراهای اسلامی روستایی و عشایری استان خراسان شمالی به دلیل عدم تکمیل مدارک مورد تایید قرار نگرفت.
به گفته وی برای انتخابات ششمین دوره شوراهای اسلامی روستایی و عشایری استان خراسان شمالی در مجموع پنج هزار و ۷۲ نفر ثبت نام کردند که مدارک پنج هزار و ۵۶ نفر به تایید نهایی رسید و برای بررسی صلاحیت ها در اختیار هیات های اجرایی در بخشداری ها قرار گرفت.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان شمالی خاطرنشان کرد: بررسی صلاحیت داوطلبان شوراهای اسلامی روستایی و عشایری تا ۱۵ اردیبهشت ماه سال جاری در هیات های اجرایی بررسی و پس از آن در اختیار هیات های نظارت قرار می گیرد.
وی زمان بررسی پرونده داوطلبان شوراهای اسلامی روستایی و عشایری را در هیات های نظارت نیز حدود ۱۵ روز اعلام کرد.
برادران اظهارداشت: نتایج بررسی صلاحیت این داوطلبان ۳۱ اردیبهشت ماه از طریق بخشداری ها به داوطلبان اعلام و آنها چهار روز پس از دریافت، می توانند اعتراض احتمالی خود را نسبت بررسی صلاحیت ها به هیات نظارت استان خراسان شمالی اعلام کنند.
وی اضافه کرد: در ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی روستایی و عشایری، ۷۴۷ روستا و نقطه عشایری مشمول انتخاب شوراها هستند که ۱۰ نقطه از این مناطق به عشایر غیور استان اختصاص دارد و در تمامی مناطق روستایی و عشایری آمار داوطلبان به حد نصاب رسید.
برادران یادآور شد: برای هر صندلی شورای اسلامی روستایی خراسان شمالی ۶.۷ داوطلب ثبت نام کردند.
هشت اردیبهشت زمانبندی اعلام نتایج صلاحیت داوطلبان شهری 
رییس ستاد انتخابات سیزدهمین دوره رییس جمهوری و ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستای استان خراسان شمالی زمان قطعی اعلام نتایج بررسی صلاحیت داوطلبان شوراهای اسلامی شهر را از سوی هیات نظارت هشتم اردیبهشت ماه اعلام کرد و اظهارداشت : پس از اعلام نظر هیات نظارت، داوطلبان به مدت چهار روز می توانند اعتراضات خود را به بررسی صلاحیت ها در اختیار فرمانداری ها قرار بدهند.
برادران آمار داوطلبان شوراهای اسلامی ۲۴ شهر استان خراسان شمالی را ۷۰۱ نفر اعلام کرد.
استان خراسان شمالی ۸۶۳ هزار نفر جمعیت دارد که ۵۶ درصد از این جمعیت در ۲۴ شهر و مابقی در روستاهای این استان سکونت دارند و در آخرین انتخابات که مربوط به یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی بود از بین ۶۵۸ هزار و ۳۴۲ نفر واجد شرایط اخذ رای حدود ۳۷۷ هزار و ۳۹ نفر در آن انتخابات رای دادند.
همچنین بر اساس آخرین آمار سرشماری عمومی نفوس و مسکن، خراسان شمالی یک هزار و ۲۹۹ و روستا دارد  که انتخابات شوراهای اسلامی در ۷۴۷ روستای بالای ۲۰ خانوار جمعیت برگزار می شود و هم اکنون حدود ۲ هزار و ۳۰۰ نفر عضو شوراهای اسلامی روستا در خراسان شمالی هستند که از این تعداد ۲ هزار و ۲۵۰ نفر مرد و ۵۰ نفر زن هستند.
انتخابات سیزدهمین دوره رییس جمهوری و  ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا همزمان ۲۸ خردادماه ۱۴۰۰ در استان خراسان شمالی نیز برگزار می شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha