آیت الله علم‌الهدی درگذشت جانشین فرمانده نیروی قدس سپاه را تسلیت گفت

مشهد- ایرنا- نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی با صدور پیامی درگذشت سرتیپ پاسدار سردار سید محمد حسین‌زاده حجازی جانشین فرمانده نیروی قدس سپاه را تسلیت گفت.

آیت الله سید احمد علم الهدی روز سه شنبه در این پیام که نسخه ای از آن به دست خبرگزاری جمهوری اسلامی رسیده آورده است: شهادت هدیه الهی به مردان خداست، عمری را در نبرد حق علیه باطل مجاهدانه گذراندن و همسنگری با سردار مقاومت در مراحل دفاع جانانه از حریم حرم ولایت، نهایتش درک سعادت «شهادت جانبازانه» برای سردار رشید اسلام، سرلشگر پاسدار سید محمد حجازی بود.
وی ادامه داد: این شهادت افتخارآمیز برای این نظام و انقلاب در تقابل با استکبار جهانی و صهیونیسم بین‌الملل، ثلمه و خسارتی ایجاد کرد که امید است با توجهات خاصه بقیةالله ارواحناه فداه جبران شود.
امام جمعه مشهد نوشت: از دست دادن سربازی فداکار و با اخلاص را محضر مقدس امام امت، مقام معظم رهبری مدظله و خانواده آن شهید تسلیت عرض می‌کنم و در عتبه مقدسه ثامن‌الحجج (ع) برای علو درجات آن عزیز و صبر و اجر جزیل بازماندگان، دعاگو هستم.
جانباز پاسدار سرتیپ سیدمحمد حسین زاده حجازی جانشین فرمانده نیروی قدس سپاه ۲۹ فرردین بر اثر عارضه قلبی دار فانی را وداع گفت.
در پی درگذشت سردار حجازی، رهبر معظم انقلاب، رییس جمهوری و دیگر مسوولان کشور با صدور پیام های جداگانه این ضایعه را تسلیت گفتند.
سردار حجازی، در سال ۱۳۳۵ در اصفهان متولد شد و تحصیلات خود تا دریافت مدرک دیپلم متوسطه را در این شهر سپری کرد. او از ابتدای وقوع انقلاب اسلامی و با تأسیس سپاه پاسداران به عضویت این نهاد درآمد و تحصیلات دانشگاهی خود را نیز ادامه داد.
سردار حجازی دانش‌آموخته دوره دکتری دانشگاه عالی دفاع ملی در رشته مدیریت استراتژیک و عضو هیات علمی دانشگاه امام حسین بود. این سردار سپاه اسلام در سال‌های ۱۳۷۶ تا ۱۳۸۶ فرماندهی نیروی بسیج نیز را بر عهده داشت و در سال ۱۳۸۶ از جانب رهبر معظم انقلاب و فرمانده کل قوا، به سِمت رییس ستاد مشترک سپاه پاسداران انقلاب اسلامی منصوب شد و تا سال ۱۳۸۷ در این جایگاه فعالیت کرد.
این سردار بزرگ تیرماه ۱۳۸۷ به‌عنوان جانشین قرارگاه ثارالله معرفی شد و در فاصله سالهای ۱۳۸۸ تا ۱۳۹۳ معاون آماد، پشتیبانی و تحقیقات صنعتی ستاد کل نیروهای مسلح بود و از دی‌ماه ۱۳۹۸ با حکم حسین سلامی، فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، به‌عنوان جانشین فرمانده نیروی قدس سپاه منصوب شد که تا زمان درگذشت این سمت را برعهده داشت.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =