مرکز پژوهش‌های مجلس اطلاعات سوخته در اختیار نمایندگان قرار داده است

تهران- ایرنا- نماینده صومعه سرا در مجلس گفت: دستگاه‌هایی که بازوی نظارتی مجلس هستند، باید به درستی از آن استفاده کنند. مرکز پژوهش‌های مجلس اطلاعات سوخته در اختیار نمایندگان قرار داده است.

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایرنا، سیدکاظم دلخوش اباتری در نشست علنی امروز -سه شنبه - بعد از پایان گزارش عملکرد مرکز پژوهش‌ها  از سوی علیرضا زاکانی، خطاب به رییس مجلس گفت: رییس مرکز پژوهش‌ها طی گزارش خود اعلام کرد؛ می‌خواهیم به شما اطلاع بدهیم و می‌دهیم، اما طی یک سال گذشته تاکنون ما هیچ گونه اطلاعاتی از این مرکز دریافت نکرده‌ایم.  

نماینده مردم صومعه سرا در مجلس یازدهم تصریح کرد: دستگاه‌هایی که بازوی نظارتی مجلس هستند، باید به درستی از این بازو برای مجلس استفاده کنند، در صورتی که روابط عمومی دیوان محاسبات امروز علیه مجلس مطالبی نوشته و یا اینکه مرکز پژوهش‌های مجلس نیز تاکنون تنها اطلاعات سوخته در اختیار نمایندگان قرار داده است.

دلخوش تاکید کرد: من به عنوان یک نماینده بیشترین مراجعات را به مرکز پژوهش‌های مجلس داشته ام، اما هر چه به آنجا ارائه کرده ام، تنها روی زمین باقی مانده است. بسیاری از احکام و جداول بودجه سال ۱۴۰۰ بعد از تصویب در مجلس توسط نمایندگان تغییر پیدا کرده که مرکز پژوهش‌ها باید به این موضوع رسیدگی کند.

وی با اشاره به تغییر کارشناسان مرکز پژوهش‌های مجلس اظهار کرد: این مرکز باید قبل از هرگونه تغییر از هیات امنا و رییس مجلس اجازه لازم را اخذ کند. بنده می‌خواهم به عنوان یک نماینده از کار کارشناسی مرکز استفاده کنم، اما اکنون با وجود تغییرات هیچ کدام از کارشناسان را نمی‌شناسم و حتی معاونت اقتصادی این مرکز هم که قبلا به ما معرفی شده بود نیز تغییر یافته و به نوعی حذف نخبگان در مرکز پژوهش‌ها انجام شده است.

سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس تصریح کرد: زاکانی در سخنان خود اعلام کرد که برای افکارسنجی یک تشکیلاتی را تاسیس کرده در صورتی که نیازی به چنین تاسیساتی وجود ندارد و با توجه به گسترش تشکیلات مرکز پژوهش‌ها، باید رئیس این مرکز پاسخگوی این تغییرات باشد، زیرا ما طی یک سال گذشته هیچ مطلبی را از این آقایان ندیدیم.

 مرکز پژوهش‌ها باید کنار مجلس باشد نه بالای شهر

دلخوش درباره محل قرارگیری مرکز پژوهش‌های مجلس در مقابل پارک نیاوران هم گفت: جای آقایان در بالای شهر است. ما چگونه باید به آنها دسترسی داشته باشیم. این مرکز باید در کنار مجلس در بهارستان قرار گیرد تا نمایندگان به خوبی از نظرات کارشناسی آنها استفاده کنند.

 رییس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این نماینده گفت: رئیس مرکز پژوهش ها در توضیحات خود ادعایی مبنی بر اینکه تمامی کارها به درستی انجام شده را ندارد و اشاره کرد که ضعف‌ها و اشکالاتی وجود دارد کهتلاش می کنندآنها را حل کنند.

وی تصریح کرد: هیات رییسه مجلس به عنوان هیات امنای مرکز پژوهش‌ها محسوب شده و باید براساس اساسنامه هرگونه تغییری به تصویب این هیات برسد که پیشنهادات از مرکز پژوهش‌ها به این هیات ارسال شده است.

قالیباف درخصوص موضوع محل قرارگیری ساختمان مرکز پژوهش ها هم اظهار کرد: آقای زاکانی شخصاً بیش از ۴ بار برای انتقال ساختمان مرکز پژوهش ها مراجعه و پیگیری های لازم را انجام داده، زیرا آنها خودشان نیز اذیت می‌شوند.

 رییس مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: امسال اعتبارات لازم برای تکمیل ساختمان‌های کنار مجلس در نظر گرفته شده که امیدواریم با تکمیل آنها مرکز پژوهش‌ها به بهارستان منتقل شود.

وی درباره موضوع تغییر احکام و جداول بودجه بعد از تصویب در مجلس نیز بیان کرد: برخی دوستان نامه ای در این مورد به من نوشتند و دیشب با آنها نیز صحبت کردم، بنابراین جلسه‌ای را برای رسیدگی به این مورد شخصاً برگزار خواهم کرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha