واکسیناسیون کرونا در قزوین از هفته آینده با سرعت اجرا خواهد شد

قزوین – ایرنا – رییس شورای اطلاع رسانی استان قزوین گفت: با توجه به میزان دزها و تعداد واکسن‌ها که به استان‌ها اختصاص می‌یابد از هفته آینده واکسیناسیون کرونا در قزوین با سرعت پیش خواهد رفت.

به گزارش ایرنا، منوچهر حبیبی روز سه شنبه در جلسه شورای اطلاع رسانی استان قزوین با تسلیت وفات سردار حجازی جانشین فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران و علی حیدر شاه حسینی از پیشکسوتان خبرنگاری و مدیر سابق ایرنای استان قزوین، افزود: در ۱۴ ماه اخیر که در استان با ویروس کرونا درگیر بودیم، رسانه ها سنگ تمام گذاشتند و فضای خوبی را در راستای آگاهی بخشی و هشداردهی ایجاد کردند و باید از زحمات آنها تشکر کنیم چون سهم عمده ای از بحث مهار کرونا به رسانه ها باز می گردد.

وی اضافه کرد: برای مهار کرونا همه باید کمک کنند و در این میان از رسانه ها و خبرگزاری ها توقع بیشتری برای فرهنگ سازی می رود.

حبیبی با بیان اینکه از هفته آینده مبارزه با کرونا وارد فازهای جدیدی می شود، افزود: یک فاز، مراعات دستورالعمل ها بهداشتی است که باید همچنان رعایت شود و فاز دوم اجرای واکسیناسیون بوده که خبر مسرت بخشی است.

معاون استاندار قزوین ادامه داد: واکسیناسیون کرونا از هفته آینده با سرعت جلو خواهد رفت و میزان دزها و تعداد واکسن ها که به کل استان ها اختصاص می یابد گسترده می شود و هم واکسن های وارداتی و هم واکسن های تولید داخل کم کم خود را نشان می دهند.

وی اضافه کرد: ما هم اینک سالن های ورزشی را در نقاط مختلف برای واکسیناسیون گسترده در حال آماده سازی هستیم تا از هفته آینده واکسیناسیون فراگیر شود.

حبیبی با بیان اینکه به گفته حریرچی معاون کل وزیر بهداشت، استان قزوین در اجرای دستورالعمل های بهداشتی در این مرحله بی نظیر عمل کرده است، افزود: بیش از ۹۵ درصد مردم قزوین نسبت به رعایت دستورالعمل های بهداشتی پایبند بوده اند و از هفته آینده نیز واکسیناسیون گروه دوم پرخطر که افراد بالای ۶۵ سال به تعداد ۱۳۰ هزار نفر در استان هستند آغاز خواهد شد.

معاون سیاسی استاندار قزوین ادامه داد: ۷۵ درصد مرگ و میر کرونا در استان مربوط به گروه سنی بالای ۷۰ سال است که اگر واکسینه شوند ۷۰ تا ۸۰ درصد مرگر و میر کرونا در استان کاهش می یابد.

وی با اشاره به موضوع واکسیناسیون خبرنگاران، افزود: در واکسیناسیون گروه یک، تعداد محدودی واکسن به استان اختصاص یافته بود و کادر درمان و بهداشت در اولویت بودند ولی از هفته آینده که واکسیناسیون گروه دوم آغاز می شود، دست ما بازتر است و امیدواریم خبرنگاران و خبرگزاری های فعال را در این گروه جای دهیم.

انتخابات ۱۴۰۰ مهمترین حرکت پیش روی کشور است

رییس شورای اطلاع رسانی استان قزوین در ادامه افزود: انتخابات ۱۴۰۰ بزرگترین رخداد سیاسی کشور و مهمترین حرکت پیش روی ما است و دشمنان به جد، میزان مشارکت مردم را در آن زیر نظر گرفته اند.

حبیبی گفت:به فرموده مقام معظم رهبری، وجه غالب انتخابات ۱۴۰۰، شور انتخاباتی و مشارکت حداکثری است که باید در دستور کار دستگاه ها و مدیران نیز قرار گیرد.

 وی با بیان اینکه رسانه ها نقش بی بدیلی در انتخابات دارند، اضافه کرد: فضای رسانه ای می تواند شور انتخاباتی را در استان ایجاد کند و مطمئن هستیم رسانه ها و مجموعه خبرگزاری ها در این موضوع هم به خوبی عمل خواهند کرد.

این مسوول گفت: امیدواریم انتخابات ۱۴۰۰ در رسانه ها برجسته شود و از رسانه ها، مطبوعات و خبرگزاری ها توقع داریم در کنار کرونا بحث انتخابات را نیز برجسته کنند.

حبیبی ادامه داد:فرایند انتخابات از نظر فضای اجرایی در استان آغاز شده است و باید از نظر فضای انتخاباتی نیز آغاز شود تا با ورود رسانه ها به عرصه انتخابات شور خوبی در استان ایجاد گردد.

وی اضافه کرد: باید از ظرفیت تبلیغات مجازی و محیطی در این زمینه بهره بگیریم و نشست های هم اندیشی متعددی را با اصحاب رسانه داشته باشیم.

معاون استاندار در خصوص پلمب استودیوی یک رسانه در استان، گفت: استنباط می کنیم که این موضوع با محوریت شورای اطلاع رسانی استان و در قالب گفت و گو قابل حل است چون ما در استان باید رسانه ها و مطبوعات متعددی داشته باشیم و صداهای مختلف شنیده شود.

حبیبی گفت: این مشکل باید با محوریت شورای اطلاع رسانی با تشکیل یک نشست با حضور مسوولان و خود این رسانه مطرح شود تا اگر سوء تفاهمی وجود دارد مرتفع شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha