۱ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۹:۵۵
کد خبرنگار: 1416
کد خبر: 84302730
۰ نفر

برچسب‌ها

بسیج خلخال پایگاه رصدمبتلایان کرونا راه‌اندازی کرد

اردبیل-ایرنا- جانشین فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه خلخال گفت: با هدف پیشگیری از گسترش کرونا و تشدید کنترل این ویروس، پایگاه‌های رصد بیماران کوید.۱۹ قرنطینه در منزل از سوی بسیج این شهرستان راه‌اندازی شد.

سزهنگ جواد نوروزی روز چهارشنبه به ایرنا افزود: مراکز رصد مبتلایان کرونای قرنطینه در منزل در خلخال با مصوبه ستاد قرارگاه فرماندهی مقابله با کرونا  این شهرستان  و جهت پیگیری حال مبتلایان قرنطینه شده در منزل تا زمان بهبودی کامل وهمچنین پیشگیری از خروج این افراد از محل قرنطینه و تردد در بیرون از منزل ایجاد شده‌اند.

وی  با بیان اینکه افزایش حضور مراجعان  مشکوک کرونا به مراکز کنترل ۱۶ و ۲۴ ساعته دانشکده علوم پزشکی خلخال قابل توجه است، اظهار کرد: بسیج برای دست‌یابی به آمار مبتلایان کرونای قرنطینه در منزل با همکاری این مراکز اقدام به رصد بیماران کووید.۱۹ قرنطینه در منزل می‌کند .

جانشین فرمانده سپاه خلخال بیان کرد: اولین مرکز رصد مبتلایان کرونایی خلخال به نام شهید مدافع حرم «شهید علی سیفی» در محل مرکز شهید فیاض‌ بخش شهر خلخال و با حضور امدادگران جمعیت هلال احمر و بسیجیان حوزه شهری امام خمینی(ره) راه‌اندازی و روزانه بیش از ۱۰۰ مبتلا کرونا از سوی فعالان این مرکز در منازل رصد می‌شوند.

وی با بیان اینکه همزمان با رصد مبتلایان کرونای خارج از بیمارستان و یا قرنطینه در منزل، تیم‌های سلامت محور بسیج خلخال در مناطق مختلف این شهر اقدام به توزیع ماسک و اقلام بهداشتی می‌کنند،افزود: اطلاع‌رسانی لازم از طریق پایگاه‌های سلامت محور بسیج مساجد در اختیار مردم منطقه قرار گرفته و انتظار داریم مردم نیزپروتکل‌های بهداشتی را بیش از پیش رعایت کنند.

خلخال در جنوب اردبیل واقع است و در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha