۳۱ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۱۲:۰۱
کد خبرنگار: 1235
کد خبر: 84302727
۰ نفر

برچسب‌ها

کاهش ابتلای روزانه به بیماری کووید -19 در جمهوری آذربایجان

باکو - ایرنا - ستاد عملیاتی هیات دولت جمهوری آذربایجان برای مقابله با شیوع «ویروس کرونا» در باره کاهش قابل توجه ابتلای روزانه به این ویروس در 24 ساعت اخیر در این  کشور خبر داد.

به  گزارش ایرنا به نقل از گزارش امروز (سه شنبه) ستاد عملیات هیات دولت جمهوری آذربایجان ، در 24 ساعت گذشته در مجموع  995 نفر در این کشور به بیماری «کووید -19 » مبتلا شده‌اند که این رقم در به مدت مشابه روز قبل آن 2 هزار و 144 نفر بوده است .

همچنین در این گزارش ذکر شده که در چند روز اخیر شمار بهبود یافتگان از به ویروس کرونا از تعداد مبتلایان به این ویروس در جمهوری آذربایجان بیشتر بوده است .

بر اساس گزارش منابع رسمی در جمهوری آذربایجان، تاکنون در مجموع 301 هزار و 661 مورد  ابتلای به ویروس کرونا در این کشور با جمعیت بیش از 10 میلیون نفر به ثبت رسیده است که 265 هزار و 539 نفر از آنها درمان شده و 4 هزار و  169 نفر نیز جان خود را به دلیل ابتلا به این ویروس از دست داده‌اند .

هم اکنون 31 هزار و 953 نفر مبتلای به بیماری کووید-19 در بیمارستانهای تخصصی جمهوری آذربایجان تحت درمان قرار دارند.

به گزارش منابع رسمی جمهوری آذربایجان، بیشترین  ابتلای به ویروس کرونا در باکو ( 54.2 درصد) پایتخت این  کشور و کمترین مورد ابتلای به این ویروس در «نخجوان» ( 0.04 درصد) ثبت شده است .

در قالب مقابله با همه‌گیری ویروس کرونا تاکنون یک میلیون و 337 هزار و 380 نفر در جمهوری آذربایجان نسبت به این ویروس ایمن‌سازی (واکسینه) شده‌اند .

هیات دولت جمهوری آذربایجان ۱۹ مارس (برابر ۲۹ اسفند ماه گذشته) تصمیم گرفت اعمال قرنطینه برای مقابله با شیوع ویروس کرونا در سراسر این کشور را تا اول ماه ژوئن ( ۱۱ خرداد ماه سال ۱۴۰۰ ) تمدید کند.

دولت باکو برای مقابله با همه‌گیری بیماری کووید-۱۹ مرزهای زمینی، هوایی و دریایی خود را بسته است، ولی این محدودیت‌ها شامل حمل و نقل ترانزیتی نمی‌شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 3 =