روش و منش سرداران شهید حجازی و سلیمانی برای جامعه تبیین شود

اصفهان - ایرنا - جانشین سابق قرارگاه سیدالشهدا(ع) اصفهان گفت: باید ابعاد مختلف شخصیتی و روش، منش و فرهنگ سرداران سرافراز اسلام شهیدان سید محمد حجازی و حاج قاسم سلیمانی برای مردم به درستی تبیین شود.

سردار محمدتقی امینی روز سه‌شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: باید نام این سرداران شهید همیشه بر سر زبانها باشد و فراموش نشود تا مردم بدانند که اینها چه کارهایی عظیمی کردند که دشمنان از آنها می‌ترسیدند تا به این مقام بزرگ رسیدند.

وی با تاکید بر ادامه دادن راه پر افتخار، مجاهدت و خدمت این شهدا اضافه کرد: آنها خالصانه و مخلصانه پس از ۴۰ سال مسوولیت و برتن داشتن لباس سبز پاسداری، جای آن را به لباس ابدیت دادند.

این پیشکسوت دوران دفاع مقدس شهادت سردار حجازی را افتخاری برای مردم اصفهان دانست و گفت: آن شهید هم در دوران دفاع مقدس و هم پس از آن مسوولیت‌های مختلفی داشتند و از جمله مسوول بسیج مستضعفین بود که این نیرو را هدایت کرد و کارنامه بسیار درخشانی از خود به جای گذاشت.

وی با اشاره به همکاری یکدیگر سرداران شهید حجازی و سلیمانی تصریح کرد: همه می‌دانند که حاج قاسم افرادی را به کار می‌گرفت که برای جبهه مقاومت، سرنوشت‌ ساز و از توانمندی بالای نظامی و سیاسی برخوردار بودند.

سردار امینی اضافه کرد: سردار حجازی در دوران فعالیت خود در زمان حاج قاسم، مدتی مسوول سپاه لبنان بود که از آنجا برای جبهه مقاومت و کمک به فلسطین به راهنمایی و مشاوره‌های نظامی می‌پرداختند و سپس به عنوان مسوول هماهنگ کننده کار بسیار سنگین و بزرگی انجام می‌دادند.

وی با اشاره به خدمات ارزنده و رشادت‌های این شهید بزرگوار گفت: به این واسطه پس از شهادت سردار سلیمانی، فرمانده سپاه قدس او را به جانشینی خود منصوب کرد زیرا سردار حجازی توانمندی بسیار بالا و نقش بسیار موثری در پیروزی‌های جبهه مقاومت داشتند.

جانشین سابق قرارگاه سیدالشهدا(ع)  اصفهان با اشاره به حضور خودجوش و پرشور مردم، مسوولان و نیروهای نظامی در مراسم تشییع و خاکسپاری سردار شهید حجازی با وجود شرایط کرونایی گفت: مردم قدرشناس اصفهان باید بر خود ببالند که چنین افرادی را دارند که هم برای جمهوری اسلامی سرنوشت ساز و هم موجب افتخار و مباهات جهان اسلام هستند.

وی تصریح کرد: امروز جبهه مقاومت افتخار می‌کند زیرا از خدمات امثال حاج قاسم  و شهید حجازی بیشتر از ما خبر دارند و می‌دانند که آن زمان چه وضعیتی داشتند و الان  به کجا رسیدند و قدرت پیدا کردند.

به گفته سردار امینی امروز جبهه مقاومت به جبهه‌ای بسیار بزرگ، قوی و مقتدر در منطقه تبدیل شده و خواب از سر اسراییلی‌ها پرانده است و آمریکا هم به فرموده رهبر معظم انقلاب دیگر جرات نمی‌کند به ما حمله کند زیرا فرزندان و سرداران ما درسی به دشمن دادند که نمی‌تواند فراموش کند.

به گزارش ایرنا، جانباز شهید سردار سید محمد حجازی جانشین فرمانده نیروی قدس و از سرداران باسابقه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و دفاع مقدس به سبب عوارض شیمیایی جنگ تحمیلی  ۲۹ فروردین امسال به شهادت رسید و  امروز سه شنبه در گلستان شهیدان اصفهان به خاک سپرده شد.

سردار حجازی، زاده اصفهان بود و هنگام شهادت ۶۵ سال سن داشت.  

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 10 =