معاون استاندار همدان: پلیس با کمک بسیج از تردد خودروها جلوگیری کند

همدان- ایرنا- معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار همدان گفت: عوامل نیروی انتظامی استان با کمک نیروی مقاومت بسیج محدودیت تردد بین شهری و ممنوعیت تردد شبانه خودروها را با قوت اعمال کند.

مصطفی آزادبخت روز سه شنبه در نشست اعضای ستاد استانی مقابله با ویروس کرونا افزود: با تشدید محدودیت ها و برنامه ریزی ها باید نسبت به کاهش آمار مبتلایان به ویروس کرونا و آمار ورودی به بیمارستان ها تلاش کرد.

وی تاکید کرد: نباید شاهد عادی انگاری شرایط از سوی مردم، افزایش تردد شبانه خودروها و ترددهای بین شهری باشیم در حالیکه در مصوبات ستاد ملی کرونا بر ممنوعیت تردد به شهرهای قرمز تاکید و محدودیت تردد از ساعت ۲۲ تا سه بامداد نیز در نظر گرفته شده است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار همدان افزود: با وجود قرار داشتن در شرایط قرمز و ضرورت اعمال ممنوعیت تردد اما همدان طبق اعلام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از نظر فراوانی تردد رتبه پنجم کشور را داشته است که این وضعیت شایسته استان همدان نیست.

آزادبخت با تاکید بر اینکه خروجی این جلسات باید به کاهش آمار ورودی به بیمارستان ها ختم شود اضافه کرد: گزارش هایی مبنی بر برگزاری مراسم عروسی و عزا به دست رسیده است در حالیکه برگزاری هر گونه تجمع طبق مصوبه ستاد ملی کرونا ممنوع است و باید این مراسم ها را به صفر رسانده همچنین با متخلفان برخورد قانونی صورت گیرد.

وی اظهار داشت: هرگونه تجمع به هر عنوانی ممنوع بوده و برای مراسم های مذهبی از جمله شب های احیا نیز ستاد ملی مقابله با ویروس کرونا تصمیم به برگزاری مراسم در فضای باز به مدت ۲ ساعت گرفته است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار همدان گفت: مصوبه ستاد ملی کرونا حُکم قانون را دارد بنابراین همه مکلف به اجرای آن بوده و کسی نمی تواند مصوبه ای بر خلاف آن وضع کند.

آزادبخت افزود: محدودیت و ممنوعیت هایی برای سازمانها در نظر گرفته شده که مجدد باید این موارد به مدیران این دستگاه ابلاغ شود چرا که مدیران مسئول مستقیم اجرای این مصوبات در مجموعه محل فعالیت بوده و فرمانداران هم به عنوان نماینده عالی دولت در شهرستان ها بر چگونگی اجرای این مصوبات نظارت دارند.

وی اضافه کرد: یکی از محوریت فعالیت ها برای پیشگیری از شیوع کرونا اقناع سازی و همراه کردن مردم با اطلاع رسانی درباره کرونا است که در این راستا باید با حضور مسئولان در میزگردهای خبری، انعکاس هشدارها، توصیه ها و اطلاعات مورد نیاز، فضای روانی جامعه را تحت تاثیر قرار داد.

معاون استاندار همدان از رسانه ها به ویژه صدا و سیما خواست با مستند سازی وضعیت کنونی استان در مصاحبه با مسئولان، کادر درمان و بیماران بستری در بیمارستان ها ، خانواده ها را نسبت به این موضوع حساس کرده تا شاهد عادی انگاری و بی توجهی به شیوه نامه های بهداشتی نباشیم.

آزادبخت ادامه داد: مسئولان به بروز دشواری هایی برای مردم ناشی از اعمال محدودیت ها کرونایی واقف هستند اما در صورت اعمال نشدن این محدودیت ها به طور حتم باید تاوان سختی داده و شاهد افزایش مبتلایان و مرگ و میر عزیزانمان باشیم.

وی رعایت دورکاری و حضور یک سوم کارکنان در ادارات، تشدید بازرسی از اصناف و برخورد با واحدهای متخلف، جلوگیری از برگزاری هر گونه مراسم با همکاری ناجا و بسیج، فعال شدن روابط عمومی ادارات و اطلاع رسانی درباره ویروس کرونا همچنین اعلام وضعیت کنونی شهر از طریق بلندگوهای و خودروهای آتش نشانی با گشت زنی در نقاط مختلف شهر را خواستار شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 1 =