بیمارستان‌های استان بوشهر پاسخگوی روند انفجاری بستری‌های کرونا نیست

بوشهر- ایرنا- رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: هرچند در هفته‌های اخیر ۲۰۰ تخت به ظرفیت بخش‌های کرونا  بیمارستان‌های این استان افزوده و به ۷۰۰ تخت رسیده‌است، اما در صورت ادامه روند انفجاری بستری‌های بیماری کووید ۱۹ این امکانات پاسخگو نیست.

به گزارش ایرنا، دکتر سعید کشمیری روز سه شنبه در نشست ستاد کرونا استان بوشهر افزود: همچنین تلاش شده بیمارستان‌ها مشکلی در زمینه تامین اکسیژن برای بیماران نداشته باشند، طوریکه از ابتدای شیوع ویروس کرونا ( ۱۴ ماه اخیر) تاکنون ۱۰ دستگاه اکسیژن ساز در بیمارستان‌های این استان نصب و راه‌اندازی شده اما با این روند بستری‌ها، جوابگو نخواهد بود. 

دبیر ستاد مقابله با کرونا استان بوشهر ادامه داد: کارخانه‌های تولید بیماری که شامل برگزاری مراسم‌ مذهبی، عروسی، جلسه‌های طولانی مدت اداری و آموزشگاه‌های مختلف است را باید در این استان تعطیل کرد.

کشمیری، برپایی دورهمی‌ها در فضای بسته را خطر مهم ابتلا به کرونا عنوان کرد و از مدیران دستگاه‌های اجرایی خواست نهایت همکاری و جدیت را برای رعایت پروتکل‌های بهداشتی به منظور جلوگیری از تولید بیماری در استان بوشهر داشته باشند.

وی اضافه کرد: خطر بزرگی که استان بوشهر را در این فصل سال تهدید می‌کند، استفاده از کولرهای گازی است در این ارتباط از مدیران استانی و شهرستانی انتظار می‌رود کنترل و نظارت بر پروتکل‌های بهداشتی در محل خدمت را با جدیت و حساسیت بیشتری دنبال کنند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: برای مقابله با کرونا در استان بوشهر، روزانه ۲ میلیون لیتر اکسیژن در استان تولید می‌کنیم، هر بیمار کرونایی در هر دقیقه به ۱۰ لیتر اکسیژن نیاز دارد.

استاندار بوشهر گفت: دستگاه‌های اجرایی حساسیت بیشتری برای مقابله با ویروس کرونا و رعایت پروتکل‌های بهداشتی داشته باشند و با جدیت نسبت به کنترل و نظارت بر پروتکل‌های بهداشتی اقدام کنند.

استاندار بوشهر اضافه کرد: مدیران دستگاه‌های اجرایی به منظور رعایت پروتکل‌های بهداشتی، ضمن اجرای دقیق دستورالعمل‌ها، نسبت به محدود کردن جلسات اداری هم اقدام کنند.

گراوند یادآور شد: انتظار می‌رود مدیران دستگاه‌های اجرایی ضمن اجرای دقیق محدودیت‌های اعلام شده، نهایت همکاری را با دانشگاه علوم پزشکی برای مقابله و جلوگیری از گسترش کرونا در استان بوشهر داشته باشند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =