۶۰ درصد بی‌توجهی به پروتکل‌های بهداشتی در اماکن‌ عمومی مشهد رخ می‌دهد

مشهد- ایرنا- رییس سلامت محیط معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد محل وقوع ۶۰ درصد بی‌توجهی شهروندان نسبت به رعایت پروتکل‌های بهداشتی پیشگیرانه را "اماکن عمومی" این کلانشهر ذکر و بیان کرد: این وضعیت زمینه‌ساز انتقال و شیوع هرچه بیشتر و گسترده‌تر کرونا و ابتلاء به این ویروس همه‌گیر است.

دانشگاه علوم پزشکی مشهد روز سه شنبه به نقل از محمد باباخانی گزارش داد: در شرایط قرمز کرونایی، اماکن دارای محدودیت خدمت نباید فعال باشند اما متاسفانه برخی از اماکن به کار خود ادامه می دهند که در بازدیدهای صورت گرفته از ۷۶۱ مورد از اماکن عمومی مشمول محدودیت، مشخص شد که ۴۶۴ مرکز همچنان به فعالیت خود ادامه می دهند.

وی گفت: ۸۴۶ مورد بازدید نیز از اماکن عمومی در سطح شهرستان های زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد انجام شد که ۲۰۴ مورد از این اماکن فعال بودند و میزان عدم رعایت پروتکل های بهداشتی در سطح شهرستان ها بیش از ۲۴ درصد است.

باباخانی افزود: در مجموع در مناطق زیر پوشش دانشگاه هزار و ۱۶۱ مورد بازدید انجام شد که از این میان ۶۶۸ مورد فعال بود و بیش از ۴۱ درصد پروتکل های بهداشتی و قوانین انجام محدودیت ها در آنها رعایت نمی‌شد.

بر اساس آخرین آمار رسمی تاکنون ۲ میلیون و ۶۱۳ هزار و ۴۳۵ نفر در ایران به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند. بیماری کووید ۱۹ تاکنون جان ۶۷ هزار و ۱۳۰ نفر را در کشورمان گرفته است.  یک میلیون ۷۹۷ هزار و ۳۱۹ نفر از مبتلایان به ویروس کرونا نیز تاکنون بهبود یافته‌اند.  

آخرین ارزیابی وزارت بهداشت نیز نشان می‌دهد هم‌اینک ۲۵۷ شهرستان از جمله مراکز همه استانها و کلانشهرهای ایران در وضعیت قرمز شیوع ویروس کرونا قرار دارند و وضعیت ۱۲۹ شهرستان نارنجی است. ۵۱ شهرستان کشور هم در وضعیت زرد و فقط ۱۱ شهرستان در وضعیت آبی شیوع ویروس هستند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha